*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > آمریکا به‌دنبال بازسازی عراقی است که رابطه خوبی با اسرائیل داشته باشد


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٠٠٠٤ ١٩:٠٨ - 1398/08/24   آمریکا به‌دنبال بازسازی عراقی است که رابطه خوبی با اسرائیل داشته باشد حجت‌الاسلام والمسلمین کعبی  ارسال به دوست نسخه چاپي


آمریکا به‌دنبال بازسازی عراقی است که رابطه خوبی با اسرائیل داشته باشد حجت‌الاسلام والمسلمین کعبی

آمریکا به‌دنبال بازسازی عراقی است که رابطه خوبی با اسرائیل داشته باشد


عضو خبرگان رهبری با بیان این‌که عراق، روزانه قریب به پنج‌ میلیون بشکه نفت به فروش می‌رساند که بیش‌از ۲۵ درصد آن به‌صورت مستقیم به جیب آمریکایی‌ها می‌رود، گفت: آمریکا به دنبال بازسازی عراق جدیدی است که رابطه خوبی با اسرائیل داشته و هیچ‌گاه اجرای مبانی دینی و اسلامی را در دستور کار خود قرار ندهد...


به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین کعبی، ۱۴ آبان در نشست «بررسی تحولات عراق» که بههمت نمایندگی جامعةالمصطفیالعالمیه در عراق و همکاری دانشگاه علوم و معارف المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم برگزار شد، با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با شعار احیای تمدن نوین اسلامی حرکت جدیدی پیش روی سرزمینهای اسلامی باز نموده است، یادآور شد: سخن از ایران و تأثیرات انقلاب اسلامی، مهمترین مباحث بین نخبگان سیاسی و اقتصادی کشورهاست.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه پیروزیهای جبهه اسلام در رویارویی با استکبار جهانی و استقبال روزافزون جوامع اسلامی از رویکردهای الهی انقلاب اسلامی، خواب از چشم دشمنان ربوده است، اظهار داشت: دشمنان اسلام و مسلمانان برای مقابله با انقلاب اسلامی، به جدیدترین راهبرد خود یعنی ارائه نسخه بدلی حکومت اسلامی بر مبنای تفکرات افراطی القاعده و تکفیری روی آورده و داعش را پرورش دادند.

حجتالاسلام والمسلمین کعبی فعالسازی بسترهای الکترونیکی و بهرهگیری از فضای مجازی و نیز تمرکز بر جنگ اقتصادی را از مهمترین ابزارهای تهاجمی آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی برشمرد و ابراز داشت: جنگ نرم، سختترین تهاجمی است که استکبار جهانی بهوسیله آن، به دنبال قرار دادن مردم مقابل نظام است و فتنه ۸۸، قویترین نسخه عملیاتیشده جنگ نرم در ایران بود.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران در اوج فتنه ۸۸، بهدرستی ریشه فتنهافروزیهای دشمن را تشخیص دادند، اظهار داشت: غرب با سوءاستفاده از مطالبات بهحق مردم عراق و دغدغه درست آنها برای مقابله با فساد در این کشور، ضمن فعالسازی ساز و کارهای جنگ نرم و متمرکزسازی آن بر سرزمین عراق، به دنبال گلآلود کردن فضای این کشور برای بهرهبرداریهای بعدی است.

سخنران این نشست، تشکیل حکومت سکولار در عراق را از مهمترین دسیسههای شوم غرب ضد ملت این کشور عنوان کرد و ابراز داشت: تبدیل دولت اسلامی عراق به دولتی مطیع و دوست رژیم صهیونیستی که هیچ نگرش اسلام سیاسی نداشته باشد، از هدفگذاریهای استکبار است.

وی به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظلهالعالی) و سخنرانی اخیر ایشان درباره تحولات عراق اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر بهحق بودن مطالبات مردم عراق، بر پیگیری مطالبات در چارچوبهای قانونی تأکید نمودند؛ زیرا در صورت فقدان قانون، هرج و مرج حاکم شده و ملت عراق متضرر خواهند شد.

حجتالاسلام والمسلمین کعبی ضمن با اشاره به جولان سرویسهای اطلاعاتی غرب در عراق، خاطرنشان کرد: این سرویسهای اطلاعاتی، با تمسک به ابزارهای جدید رسانهای، نمایندگان شیعی دولت عراق و مسئولان این کشور را ریشه تمام مشکلات و ایران را پشتیبان فسادهای سیاسی و اقتصادی عراق معرفی میکنند.

وی با بیان اینکه عراق، روزانه قریب به پنج میلیون بشکه نفت به فروش میرساند که بیشاز ۲۵ درصد آن بهصورت مستقیم به جیب آمریکاییها میرود، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبای بازسازی عراق جدیدی است که رابطه خوبی با اسرائیل داشته و هیچگاه اجرای مبانی دینی و اسلامی را در دستور کار خود قرار ندهد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بزرگترین سفارت جهان، سفارت آمریکا در عراق است، اظهار داشت: این سفارتخانه در سالهای اخیر ضمن خروج از حالت نظامی، با تمسک بر رسانه، عمدتاً بر مناطق شیعی عراق تمرکز نموده است تا مردم را ضد نخبگان سیاسی و جریانهای شیعی این کشور بشوراند.

حجتالاسلام والمسلمین کعبی به تفاوتهای نظام پارلمانی و ریاست جمهوری اشاره نمود و ابراز داشت: تغییر نظام سیاسی عراق از پارلمانی به ریاست جمهوری، دردی از مشکلات مردم را درمان نخواهد کرد؛ تبیین دقیق دوست و دشمن برای مردم عراق، تأثیرگذارترین مرهم دردهای این ملت مظلوم است. وی به رویدادهای آغازین انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی در ایران اشاره نمود و ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران، چهل سال پیش با تسخیر لانه جاسوسی، رویکرد جدیدی در پیش گرفت؛ این رویکرد مستقلانه و آزادیخواهانه، کشور، را به جهشهای علمی، اقتصادی و اجتماعی چشمگیری رسانده است.

حجتالاسلام والمسلمین کعبی، در بخش پایانی سخنان خود، توجه به قدرتهای رسانهای و دایره تأثیرگذاری آن بر قشرهای مختلف مردم را از رویکردهای مؤثر در خروج عراق از بحران کنونی عنوان کرد و ابراز داشت: با جنگ نرمی که آمریکا آغاز کرده، جای دوست و دشمن نزد ملت عراق عوض شده است؛ اعمال اصلاحات واقعی و حقیقی و نیز برخورد با مفسدین، مهمترین رویکرد مؤثر در فائق آمدن بر مشکلات است.

 رسانه، جدیدترین انقلاب تحولی مؤثر در معادلات بینالمللی

بر اساس همین گزارش، مدیر مرکز مطالعات عراق هم در این نشست، با بیان اینکه دو انقلاب صنعتی و پیشرفتهای هستهای و دستیابی به بمب اتم، تأثیرات زیادی در قدرتیابی کشورهای پیشتاز ایفا نموده و توازن قدرت را تحت تأثیر قرار داده، بهرهگیری از ابزارهای جدید الکترونیکی و رسانهای را از دیگر انقلابهای مؤثر در قدرتیابی پیشتازان عنوان کرد و ابراز داشت: علیرغم پیشتازی کشورهای غربی در این علوم، مسلمانان به جهشهای چشمگیری در این عرصه دست یافته و از ظرفیت بالایی در این حوزه برخوردارند.

سیدمحمدصادق الهاشمی قابلیتهای سرزمینی کشورهای اسلامی و ظرفیت ایدئولوژیکی جغرافیای مناطق اسلامی را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: استکبار جهانی هیچگاه تصور نمیکرد، انقلاب اسلامی ایران بتواند در قد و قوارههای بینالمللی ظاهر شود و حرکتی فراتر از جغرافیای سرزمینی خود داشته باشد و منافع و منابع اقتصادی استکبار را با چالشهای جدی روبهرو سازد.

وی در پایان تأکید کرد: آمریکا همان روشی را که در شوروی در پیش گرفت و مردم را در مقابل منتخبان مردم قرار داد، در کشورهای اسلامی مستقل نیز به کار گرفته است و با فعالسازی گسلهای اجتماعی و تمرکز بر تفاوتهای قومیتی، نطفه فساد را به سرزمینهای اسلامی تزریق کرده، پرورش میدهد و سپس افشا و رسانهای میکند.


خروج
يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

افق حوزه عربی (3)

 

ویژه نامه الحاد جدید


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد