*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٨٠٠٨ ١٢:٥٠ - 1394/08/14   مصرف سیر در سلامت انسان‌ها ارسال به دوست نسخه چاپي


مصرف سیر در سلامت انسان‌ها

یافته‌های جدید دانشمندان؛ تأثیر مصرف سیر در سلامت انسان‌ها


یافته‌ی اخیر محققان نشان می‌دهد که مصرف سیر می‌تواند راهکار مؤثری برای مبارزه با عفونت‌های مجاری ادراری باشد. انستیتوی علوم و فناوری بریلا در هندوستان، در یک تحقیق ویژه موفق به کشف عوامل بسیار مثبتی که به واسطه استفاده از سیر بر بیماری‌های مجاری ادرای به دست می‌آید شده‌اند. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

یافتهی اخیر محققان نشان میدهد که مصرف سیر میتواند راهکار مؤثری برای مبارزه با عفونتهای مجاری ادراری باشد.

انستیتوی علوم و فناوری بریلا در هندوستان، در یک تحقیق ویژه موفق به کشف عوامل بسیار مثبتی که به واسطه استفاده از سیر بر بیماریهای مجاری ادرای به دست میآید شدهاند. در این تحقیقات مشخص شد که استفاده از این ماده میتواند برای بسیاری از مواردی که در بیماریهای مجاری ادراری شاهد مقاومت دارویی هستیم، تأثیری مثبت ایجاد کرده و در نتیجه فرایند درمان بیماران را تسریع کند.

بیماریهای مجاری ادراری و در حقیقت عفونتهای این ناحیه از بدن به عنوان دومین مورد بیماریهای عفونی در سراسر جهان شناخته میشود و در طول هر سال، ۱۵۰ میلیون نفر با این نوع از عفونت روبهرو میشوند و تخمین زده میشود که میلیاردها دلار در هر سال برای درمان این نوع از عفونت به کار گرفته میشود.

استفاده از سیر یا به عبارت صحیح تر Allium sativum موجود در سیر، از زمانهای گذشته و دوران باستان به عنوان یکی از درمانهای مؤثر برای بیماریهای مجاری ادراری به کار گرفته میشد. بسیاری از میکروارگانیزمها در مقابل سیر با ضعف روبرو هستند.

در این تحقیقات مشخص شد که از میان ۱۶۶ مؤلفه موجود در نمونه ادرار افرادی که به عفونت ادراری مبتلا هستند، میزان ۵۶ درصد در برابر آنتی بیوتیکها از خود مقاومت نشان میدهند، ولی از میان این ۵۶ درصد، ۸۲ درصد از مؤلفهها در مواجهه با Allium sativum ضعیف عمل میکنند و با توجه به وجود مقدار بسیار زیادی از این ماده در سیر میتوان از سیر برای جایگزینی برای آنتیبیوتیکها در درمان این بیماری استفاده کرد.


خروج
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام