*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٨٠٠٩ ١٢:٥٢ - 1394/08/14   رژیم مدیترانه‌ای غنی از میوه و سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس‌دار و ماهی ارسال به دوست نسخه چاپي


رژیم مدیترانه‌ای غنی از میوه و سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس‌دار و ماهی

اگر مغز سالمی می‌خواهید این رژیم را دنبال کنید


پژوهشی جدید نشان می‌دهد افرادی که رژیم مدیترانه‌ای غنی از میوه و سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس‌دار و ماهی را دنبال می‌کنند، مغز سالم‌تری نسبت به سایرین در سنین پیری خواهند داشت. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

پژوهشی جدید نشان میدهد افرادی که رژیم مدیترانهای غنی از میوه و سبزیجات، حبوبات، غلات سبوسدار و ماهی را دنبال میکنند، مغز سالمتری نسبت به سایرین در سنین پیری خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه کلمبیا طی این پژوهش، مغز 674 نفر با میانگین 80 سال را با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (امآرآی) مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان میداد، افرادی که رژیم مدیترانهای را دنبال میکنند حجم مغزی بیشتر و همچنین ماده سفید و خاکستری بیشتری در مقایسه با افرادی که به طور مرتب رژیم مدیترانهای مصرف نمیکنند، داشتند.

به گفته محققان، این نتایج از این حیث قابل اهمیت است که افراد میتوانند به طور بالقوه با دنبال کردن رژیم غذایی سالم، از کوچک شدن مغز و مشکلات مربوط به آن جلوگیری کنند.

اسکنهای به دست آمده، نشان میدهد مصرف بالای ماهی و کاهش مصرف گوشت که نمونهای از رژیم مدیترانهای است، به طور عمدهای به افزایش حجم کلی ماده خاکستری مغز مرتبط بود.

 


خروج
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام