*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٨٠١١ ١٢:٥٥ - 1394/08/14   خواب روزانه پس‌از فراگیری ارسال به دوست نسخه چاپي


خواب روزانه پس‌از فراگیری

خواب روزانه پس‌از فراگیری، باعث تقویت حافظه می‌شود


نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد، خواب روزانه پس‌از فراگیری، به فراخوانی اطلاعات و مهارت‌های جدید از حافظه کمک می‌کند. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نتایج یک مطالعه نشان میدهد، خواب روزانه پساز فراگیری، به فراخوانی اطلاعات و مهارتهای جدید از حافظه کمک میکند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلیمیل، محققان میگویند، گرچه خواب منظم در طول روز موجب تقویت سلامتی است، اما به طور خاص، خواب پساز فراگیری آموزش یا مهارتهای جدید، از این جهت مفید است که موجب تقویت فراخوانی از حافظه میشود.

دکتر کینگا ایگلوی از دانشگاه ژنو گفت: در طول خواب، اطلاعات فراگرفته شده به مناطقی از مغز که مرتبط با حافظه طولانی مدت است، منتقل میشود.

این مطالعه که روی 31 داوطلب سالم انجام شد، نشان میدهد، کمبود خواب اثرات مخربی بر حافظه میتواند داشته باشد.

شرکتکنندگان در این مطالعه به طور تصادفی در دو گروه خواب و بیدار تقسیم شدند. محققان به این افراد یکسری عکس نشان دادند و مغز آنها را در حال آموزش برای یادآوری تصاویری که جفت بودند، اسکن کردند.

محققان بعد از یک وقفه 90 دقیقهای که به صورت خواب یا استراحت بود، این افراد را برای به یادآوردن تصاویری که جفت بودند و میزان اطمینان خود از صحت پاسخشان بررسی کردند.

محققان متوجه شدند که هر دو گروه (آنهایی که 90 دقیقه خوابیده بودند و یا استراحت کرده بودند) در به یادآوردن تصاویر جفتی خوب عمل کردند؛ اما عملکرد گروهی که مدتی را خوابیده بودند، بهتر بود.

آنها در یک کشف حیرتانگیز مشاهده کردند، افرادی که بعد از فراگیری 90 دقیقه خوابیده بودند، سه ماه بعد نیز در آزمایشهای حافظهای موفق شدند تصاویر جفتی را به خاطر آورند. همچنین اطمینان این افراد از درستی پاسخشان بیشتر بود.

اسکنهای ام.آر.آی نیز نشان دادند که فعالیت هیپوکامپوس، منطقه کوچکی از مغز که برای تشکیل حافظه مهم است، در گروهی که خواب بودند، بیشتر بود.


خروج
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام