*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٨٢٥٨ ١٢:٤٣ - 1394/08/20   کشف تجمعی از کهکشان‌های دور دست ارسال به دوست نسخه چاپي


کشف تجمعی از کهکشان‌های دور دست

کشف تجمعی از کهکشان‌های دور دست


گروهی از ستاره‌شناسان موفق به کشف تجمع بزرگی از کهکشان‌های دور دست شدند. به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این تجمع که از هزاران کهکشان تشکیل شده و در فاصله 5/8 میلیارد سال نوری قرار دارد، بزرگ‌ترین ساختار کیهانی محسوب می‌شود که محققان در چنین مسافت دوری کشف کرده‌اند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

گروهی از ستارهشناسان موفق به کشف تجمع بزرگی از کهکشانهای دور دست شدند. به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این تجمع که از هزاران کهکشان تشکیل شده و در فاصله 5/8 میلیارد سال نوری قرار دارد، بزرگترین ساختار کیهانی محسوب میشود که محققان در چنین مسافت دوری کشف کردهاند.

این کهکشانها که از میلیاردها ستاره تشکیل شدهاند، به واسطهی قدرت جاذبه نزدیک یکدیگر قرار دارند و محققان با استفاده از تلسکوپهای وایز و اسپیتزر ناسا موفق به کشف این خوشه کهکشانی قدیمی شدند.

تجهیزات یاد شده با استفاده از مادون قرمز میتوانند طول موج دوردستترین خوشههای کیهانی را در میان انبوه اشعههای نزدیکتر تشخیص دهند.

تلسکوپ وایز میتواند وسیعترین تصاویر از کیهان را بگیرد و اسپیتزر به دانشمندان در موقعیتیابی دوردستترین و بزرگترین ساختارها کمک میکند. این خوشه با توجه به مدت زمان طولانی رسیدن نور آن به زمین، به ستارهشناسان کمک میکند تا نگاهی اجمالی به گذشته داشته باشند. بازگشت 5/8 میلیارد ساله به یک جهان تقریباً جوان!

 


خروج
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام