*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٨٢٥٩ ١٢:٤٤ - 1394/08/20    کودک  ارسال به دوست نسخه چاپي


 کودک

فرصت جبران اشتباه را به کودک بدهید


حفظ آرامش والدین در برخورد با اشتباه کودک، بسیار ضروری است. خانم ناهید ازغندی روان‌شناس کودک در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: زمانی که از کودک خطایی سرزده، اولین نکته در برخورد با وی، کنترل خشم و حفظ آرامش خود است که می‌توان با قدم‌زدن، نفس عمیق کشیدن و انجام کارهایی دیگر، تا حد زیادی از خشم و عصبانیت لحظه‌ای خود کم کرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

 حفظ آرامش والدین در برخورد با اشتباه کودک، بسیار ضروری است.

خانم ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: زمانی که از کودک خطایی سرزده، اولین نکته در برخورد با وی، کنترل خشم و حفظ آرامش خود است که میتوان با قدمزدن، نفس عمیق کشیدن و انجام کارهایی دیگر، تا حد زیادی از خشم و عصبانیت لحظهای خود کم کرد.

وی در ادامه گفت: در رابطه با اشتباهات کودک نباید رابطه رئیس و مرئوسی اجرا کرد؛ انتظار اینکه فرزندان مطیع و فرمانبردار بوده و هیچگاه نباید خطایی انجام دهند، انتظار بیهودهای است.

خانم ازغندی اضافه کرد: هنگامی که کودک اشتباهی انجام میدهد، باید از سرزنش و تهدید وی خودداری نموده و درباره علت کوتاهی و دلیل انجام کار اشتباه، با وی گفتگو و فرصت دوباره به او برای جبران خطایش داده شود. با بخشش والدین است که کودک با معنی این واژه و انجامش آشنا خواهد شد.

این روانشناس در پایان تأکید کرد: به کودکان اجازه دهید تا گریه کنند؛ زیرا موجب آرام شدنشان شده و باعث کاهش خشم و عصبانیت آنها میشود.


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام