*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٩٥٥٨ ١٢:٣٩ - 1394/09/16   علت بی‌دقتی فرزندتان را جست‌وجو کنید ارسال به دوست نسخه چاپي


علت بی‌دقتی فرزندتان را جست‌وجو کنید

علت بی‌دقتی فرزندتان را جست‌وجو کنید


اگر والدین تا چند دقیقه احساسات خود را کنار گذاشته و به طور واقعی درباره فرزند خود فکر کنند، قطعاً مشکلات واقعی آن‌ها را شناسایی می‌کنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

اگر والدین تا چند دقیقه احساسات خود را کنار گذاشته و به طور واقعی درباره فرزند خود فکر کنند، قطعاً مشکلات واقعی آنها را شناسایی میکنند.

دکتر مریم افضلی، روانشناس بالینی در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه هیچ کودکی نمیخواهد بیدقت باشد، اظهار کرد: معمولاً دلایل پنهانی برای رفتار هر کودک وجود دارند که اگر والدین بتوانند تا چند دقیقه احساسات خود را کنار گذاشته و بهطور واقعی درباره فرزند خود فکر کنند، مشکلات واقعی او را نیز شناسایی میکنند.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات، کودکی که به نظر بیدقت میآید در واقع سر به هوا است؛ زیرا هماهنگی بدنی در بعضی کودکان کندتر از دیگران صورت میگیرد که به دلیل بینظمی در آنهاست نه بیدقتی.

این روانشناس با بیان اینکه برخی از فعالیتهای جسمی میتواند به بلوغ جسمی کودکان بینظم یا سر بههوا کمک کند، افزود: این کودکان با شرکت در کلاسهای ژیمناستیک، ورزشهای رزمی و دیگر فعالیتهای جسمی، به بلوغ جسمی و تمرکز ذهنی میرسند.

وی ادامه داد: بهتر است والدین برای اینگونه کودکان یک تقویم دیواری بزرگ و دفترچه یادداشت بخرند و به فرزند خود در نوشتن تمامی فعالیتها و مسئولیتهایش کمک کنند، تا فهرست کارهای روزانه خود را در دفترچه یادداشت کند.

دکتر افضلی در خصوص اینکه ممکن است کارهای زیادی بر عهدهی فرزند باشد، افزود: به طور مثال کارهای خانه و... که انجامشان بر عهده اوست و با اینهمه مسئولیت به صورتی عمل میکند که از دید والدین بیدقت به نظر میرسد.

این روانشناس در پایان گفت: اگر چنین مسئلهای درباره فرزندتان صدق میکند، زندگیاش را سادهتر کنید، تا بتواند دنیایش را تحت کنترل بگیرد.


خروج
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام