*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٦٩٨٢٣ ١٠:٣٨ - 1394/09/24   خودرویی که با مغز کار می‌کند ارسال به دوست نسخه چاپي


خودرویی که با مغز کار می‌کند

خودرویی که با مغز کار می‌کند


محققان دانشگاه نانکای چین خودرویی ساختند که فقط با استفاده از قدرت مغز انسان هدایت می‌شود. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش ایرنا از ساینس، راننده این خودرو با پوشیدن یک کلاه مجهز به تجهیزات دریافت سیگنالهای EEG مغز میتواند حرکت اتومبیل را به جلو، عقب، طرفین، توقف، قفل و باز کردن خودرو را بدون استفاده از دست یا سایر اندام بدن، انجام دهد. کلاه مورد استفاده در این فناوری به 16 حسگر مجهز است که سیگنالهای مغزی راننده را دریافت میکنند. سپس این سیگنالها از طریق اتصال بیسیم برای یک رایانه ارسال میشود. پس از آن یک نرمافزار، سیگنالهای مغزی را ترجمه کرده و آنها را به دستورالعملهایی برای کنترل خورو تبدیل میکند.

با وجود اینکه فناوری مورد بحث، به گونهای است که راننده فقط در زمان تغییر وضعیت حرکت اتومبیل نیاز به تمرکز دارد، محققان نگران تصادفات جادهای هستند که ممکن است در اثر به هم خوردن تمرکز راننده به وجود آید؛ چرا که عدم تغییر وضعیت حرکت اتومبیل نیز میتواند منجر به بروز تصادف شود.

هدف محققان از توسعه این فناوری، تسهیل زندگی روزمره افراد معلول بوده است و امیدوارند بتوانند فناوری کنترل مغزی را با اتومبیلهای بدون راننده مانند اتومبیل گوگل ادغام کنند.

در حال حاضر یک نمونه اولیه از این اتومبیل توسط کارخانه خودروسازی Great Wall ساخته شده است که فقط قادر است در مسیر مستقیم حرکت کند.


خروج
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام