*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧٠٢٩٣ ١٥:٠٤ - 1394/09/30   بیمه دندان‌پزشکی دانش‌آموزان از اواسط دی ارسال به دوست نسخه چاپي


بیمه دندان‌پزشکی دانش‌آموزان از اواسط دی

بیمه دندان‌پزشکی دانش‌آموزان از اواسط دی


رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از آغاز بیمه دندان‌پزشکی برای دانش‌آموزان در زمینه ترمیم، پیشگیری ثانویه، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی از اواسط دی‌ماه، خبر داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از آغاز بیمه دندانپزشکی برای دانشآموزان در زمینه ترمیم، پیشگیری ثانویه، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی از اواسط دیماه، خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر حمید صمدزاده، درباره بستههای خدمتی دندانپزشکی برای مدارس گفت: مهمترین برنامه وزارت بهداشت در این حوزه، ارتقای سلامت دهان و دندان دانشآموزان است که در حال حاضر در 60 هزار مدرسه ابتدایی کشور و برای هفت میلیون و 700هزار دانشآموز اجرا میشود.

وی افزود: طبق تفاهمنامهای که میان دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شده است، خدمات پیشگیری از دهان و دندان شامل آموزش، وارنیشفلوراید بهصورت هر ششماه یکبار برای دانشآموزان و همچنین تهیه شناسنامه الکترونیکی سلامت دهان و دندان برای آنها تا اواسط دیماه به صورت کامل پوشش داده میشوند. از این تاریخ به بعد نیز بر اساس امکاناتی که در فصل مدارس ایجاد شده است، خدمات ترمیمی مثل کشیدن دندان، فیشورسیلانت و جرمگیری برای دانشآموزان فراهم میشود.

دکتر صمدزاده درباره بیمه خدمات پایه دندانپزشکی برای دانشآموزان بعد از اجرای مرحله اول پیشگیری گفت: قرار است در مرحله بعدی خدمات پایه دندانپزشکی در قالب بیمه به دانشآموزان ارائه شود. این خدمات شامل کشیدن دندان، پیشگیری ثانویه، ترمیم، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی است و از اواسط دیماه در سطح مدارس اجرا میشود.

وی همچنین از اجرای بستههای خدمتی دندانپزشکی برای مادران باردار و شیرده در قالب آموزش به مادران و تحت پوشش قرار دادن نوزادان آنها بعد از ششماهگی خبر داد و گفت: این خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاهها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و حاشیه شهرها ارائه میشود.


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام