*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧١٤٨٥ ١٦:٢٤ - 1394/10/21   ضرورت اقدامات جدی‌تر در زمینه تحکیم خانوادههر ساعت، 18 طلاق در کشور! ارسال به دوست نسخه چاپي


ضرورت اقدامات جدی‌تر در زمینه تحکیم خانوادههر ساعت، 18 طلاق در کشور!

ضرورت اقدامات جدی‌تر در زمینه تحکیم خانواده


مدیرکل امور آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی، از افزایش نگران‌کننده آمار طلاق در کشور خبر داد. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 

مدیرکل امور آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی، از افزایش نگرانکننده آمار طلاق در کشور خبر داد.

به گزارش فارس، ولیالله نصر اظهار داشت: متأسفانه وضعیت به گونهای شده که سال به سال با روند افزایشی در آسیب اجتماعی طلاق مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در 9 ماهه نخست سالجاری در مقایسه با همین مدت در سال قبل افزایش، 2/4 درصدی در وقوع طلاق را شاهد هستیم. این مسئول افزود: بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور، بهطور میانگین در هر ساعت از شبانهروز 18 واقعه طلاق ثبت میشود که این آمار خوشایند نیست.

وی بیان داشت: ریشهیابی علل طلاق و بررسی چنین واقعهای، همه دستگاههای فعال در زمینه رفاه اجتماعی را به سمتی سوق میدهد که نگاه جدیتری به این مقوله داشته باشند و اقدام عملی در برابر این آسیب در نظر بگیرند.

مدیرکل امور آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، کمترین آمار طلاق را مربوط به استانهای یزد و سیستان و بلوچستان دانست و گفت: یزد در ردیف آخرین استان قرار دارد که نشان میدهد مباحث مذهبی و اعتقادات دینی و فعالیت اجتماعی و زندگی گروهی در قالب خانواده، از عوامل مستحکمی هستند که برای تحکیم بنیان خانواده موثر هستند.

وی از استانهای تهران و البرز به عنوان استانهای پر طلاق در کشور یاد کرد و افزود: بیشترین طلاق در این دو استان ثبت میشود به طوریکه در تهران به ازای هر 8/2 ازدواج یک واقعه طلاق و در البرز به ازای هر سه ازدواج یک طلاق صورت میگیرد. همچنین بیشترین وقوع طلاق در یک سال نخست ازدواج صورت میگیرد که 14 درصد از آمار طلاق در این زمینه ثبت شده است و در ردیف بعدی، طلاق پساز پنج سال زندگی مشترک ثبت میشود.

مدیرکل امور آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: افزایش طلاق در جامعه نشان میدهد که معیارهای سنتی برای تشکیل خانواده و شناخت طرفین از یکدیگر رنگ باخته و معیارهای جدید حاکم شده و شکاف نسلی خیلی سریع در بین جوانان و بزرگترها ایجاد شده که معیارها را تغییر داده است.

ولیالله نصر با بیان اینکه قدر مسلّم آمار طلاق عاطفی در بین زوجین بیشتر است، گفت: بر اساس ارتباطاتی که با سامانههای مشاورهای سازمان بهزیستی شکل میگیرد، کاملاً مشهود است که افزایش طلاق عاطفی جدیتر و بیشتر در سطح جامعه خود را نشان داده است و خانوادهها با آن روبهرو هستند. وی با تأکید بر اینکه باید به سمت فرهنگسازی و انجام فعالیتها در حوزه نشاط اجتماعی گام برداریم، تصریح کرد: نگاهی به این آسیبها و رشد فزاینده آنها، بیانگر این امر است که در بحث تقویت فرهنگ و نشاط اجتماعی در سطح جامعه کمتر کار شده است.

مدیرکل امور آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: متولیان مباحث فرهنگی و تبلیغاتی از جمله صدا و سیما و کارگردانان و فیلمسازان باید کارهای جدیتری در حوزه تحکیم خانواده و بحث نشاط اجتماعی انجام دهند. وی افزود: متأسفانه نزدیک به 40 شبکه ماهوارهای به زبان فارسی، با هدف نابودی آداب و سنن و فرهنگ ایرانی فعالیت میکنند و قبح خیلی از مسائل را ریخته‌‌اند، اما میتوانیم با رجوع به شعائر دینی، به اصل خود بازگردیم.


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام