*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧٢١٧٧ ١٤:٠٤ - 1394/11/06   درمان بیماران قلبی با تحریک الکتریکی سلول‌های بنیادین ارسال به دوست نسخه چاپي


درمان بیماران قلبی با تحریک الکتریکی سلول‌های بنیادین

امید تازه به درمان بیماران قلبی با تحریک الکتریکی سلول‌های بنیادین


دانشمندان موفق به ارایه‌ روشی نوین و امیدوارکننده جهت ترمیم بافت آسیب‌دیده قلب و کمک به ادامه‌ی زندگی بیماران قلبی شدند. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دانشمندان موفق به ارایه روشی نوین و امیدوارکننده جهت ترمیم بافت آسیبدیده قلب و کمک به ادامهی زندگی بیماران قلبی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ترمیم بافتهای آسیبدیده قلب با استفاده از سلولهای بنیادین، روشی مناسب و امیدبخش محسوب میشود که با تکیه بر آن میتوان به بهبود زندگی بیماران قلبی در سراسر جهان امیدوار بود. اما این نگرش محدودیتهای خاص خود را نیز دارد.

تحقیقات نشان میدهد سلولهای بنیادین جوانی که در بافت آسیبدیده قلبی جایگزین میشوند، در هماهنگ شدن با ریتم بافت ماهیچهای قلب، با محدودیتهایی همراه میشوند که همین موضوع میزان اثرگذاری این تکنیک را کاهش میدهد.

اکنون گروهی از دانشمندان دست به نوآوری در این عرصه زدهاند تا عملکرد سلولهای بنیادین پیوند زده شده به بافت آسیبدیده قلب را بهبود بخشند.

آنها برای نخستینبار در جهان نشان دادند که با تحریک الکتریکی این سلولهای جدید میتوان ضریب عملکرد مناسب آنها را در بافت قلبی به میزان چشمگیری افزایش داد.

این نوآوری پزشکی توسط گروهی از دانشمندان دانشگاه کلمبیا در آمریکا ارایه شده و پیشبینی میشود کیفیت زندگی میلیونها بیمار قلبی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

آنها سلولهای بنیادین بافت قلبی مهندسیشده را در معرض سیگنالهای الکتریکی متناسبی قرار دادند. این سیگنالها شباهت زیادی به سیگنالهای تولید شده توسط قلب دارد. بدین ترتیب دانشمندان توانستند سلولهای بنیادین جوانی که باید جایگزین بافت آسیبدیده قلبی شوند را، پیشاز آغاز به کار در جای اصلی، به نوعی «آموزش» دهند.


خروج
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام