*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧٣٠٤٢ ١٠:٥٧ - 1394/11/21   آلزایمر مسری است! ارسال به دوست نسخه چاپي


آلزایمر مسری است!

آلزایمر مسری است!


تفکر قدیمی غیر واگیر بودن بیماری آلزایمر جای خود را به تفکری ترسناک در خصوص سرایت این بیماری به افراد از راه‌های مختلف داده است. ...


تفکر قدیمی غیر واگیر بودن بیماری آلزایمر جای خود را به تفکری ترسناک در خصوص سرایت این بیماری به افراد از راههای مختلف داده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان و متخصصان علوم اعصاب و روان در خصوص احتمال انتقال و سرایت بیماری آلزایمر به افراد مختلف هشدار دادهاند.

براساس جدیدترین پژوهشها، امکان دارد بیماری آلزایمر از طریق خون، استفاده از ابزارهای جراحی به ویژه جراحی دندان که به طور دقیق ضدعفونی نشده است، به سایر افراد منتقل شود.

بررسیها نشان میدهند، در عین حال کارشناسان با کالبدشکافی مغز افراد متوفی در اثر آلزایمر دریافتهاند اکثریت این افراد، دارای پروتئین خاصی در مغز خود بودهاند که مرتبط با بیماری جنون گاوی بوده است.

پژوهشگران هشدار میدهند باید قوانین جدیدی برای ضدعفونی ابزارهای دندانپزشکی ابداع شود که قابلیت انتقال پروتئین بتاآمیلوئید را از فردی به فرد دیگر از بین ببرد.

کارشناسان در عین حال ابراز نگرانی کردهاند که بیماری آلزایمر میتواند از فرد مبتلا به صورت مسری به سایر اعضای خانواده و حتی پرستاران و کادر درمانی انتقال پیدا کند.

تنها در کشور انگلستان براساس آخرین گزارشها، حدود 500 هزار فرد مبتلا به آلزایمر در شرایط غیر قابل درمان زندگی میکنند و جدیداً سازمان بهداشت جهانی از اپیدمی آلزایمر در طی دهههای آینده، خبر داده است.

کارشناسان اعتقاد دارند هنوز راهی برای غربالگری خون اهدایی حاوی پروتئین بتاآمیلوئید پیدا نشده است و به دلیل اینکه بیماری آلزایمر سالها بدون هیچ نشانهای در خون افراد وجود دارد، میتواند به راحتی از طریق خون به فرد دیگر منتقل شود.

براساس تحقیقات، پروتئین بتاآمیلوئید که مسبب اصلی ابتلا افراد به بیماری آلزایمر است، به فلزات میچسبد و نسبت به آب و حتی آبجوش مقاوم است و از روی فلز پاک نمیشود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام