*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٢٣٦٣ ٠١:٤٣ - 1395/05/30   باهوش‌ها زمان کمتری را با دوستان خود سپری می‌کنند ارسال به دوست نسخه چاپي


باهوش‌ها زمان کمتری را با دوستان خود سپری می‌کنند

باهوش‌ها زمان کمتری را با دوستان خود سپری می‌کنند


یک تیم تحقیقاتی بین‌المللی با انجام مطالعه بر روی افراد مختلف، متوجه شدند که باهوش‌ها زمان کمتری را با دوستان خود می‌گذرانند. ....

یک تیم تحقیقاتی بینالمللی با انجام مطالعه بر روی افراد مختلف، متوجه شدند که باهوشها زمان کمتری را با دوستان خود میگذرانند.

محققین دانشگاه مدیریت سنگاپور و دانشکده اقتصاد لندن، با انجام دو نوع تحقیق بر روی افراد مختلف و با گرفتن مصاحبه از بیش از ۱۵ هزار نفر بین محدوده سنی ۱۸ تا ۲۸ سال، متوجه شدند، آن دسته از اشخاصی که وقت بیشتری را با دوستان خود صرف میکنند، معمولاً شادتر هستند؛ اما این واقعیت برای افرادی که واقعاً باهوش هستند، صدق نمیکند.

در تحقیق اول، سه فاکتور اصلی مد نظر محققین بود. نخست نمره آنها از آزمون هوش، دوم تراکم جمعیت در منطقهای که در آنجا زندگی میکردند و سوم میزان رضایتمندی آنها از زندگی خود.

بر اساس نتایج این تحقیق، افرادی که در مناطق خلوتتر زندگی میکنند شادتر هستند؛ اما این نتیجه برای افرادی که بسیار باهوش هستند، صادق نیست.

در تحقیق دوم، رابطه بین نمره ضریب هوشی شرکتکنندگان، رضایتمندی از زندگی و مقدار تعامل آنها با دوستان خود بررسی شد. نتایج این تحقیق نشان داد، افرادی که زمان بیشتری را با دوستان خود میگذرانند، شادتر هستند؛ بهجز افرادی که واقعاً باهوش هستند. یعنی افرادی که بسیار باهوش هستند، با صرف کردن وقت خود برای دوستانشان شادی بیشتری به دست نمیآورند. در واقع افراد باهوش زمانیکه وقت بیشتری را صرف دوستان خود میکنند، از رضایتمندی کمتری نسبت به زندگی بهرهمند میشوند. محققین برای این نتیجه، دلیل مشخصی را به دست نیاوردهاند؛ اما نتایج نشانگر هوشمندی افرادی است که زمان کمتری را با دوستان خود صرف میکنند.

خبرگزاری مهر

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام