*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٢٨٥٤ ١٤:٢٣ - 1395/06/13   خودشیفتگی  ارسال به دوست نسخه چاپي


خودشیفتگی

خودشیفتگی را از خود دور کنیم


انسان‌های خودشیفته به صورت تک‌بعدی رفتار نموده و به اشتباه، خود را مهم‌تر و برتر از دیگران تصور می‌کنند! جعفر بای روان‌شناس و آسیب‌شناس خانواده، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: اختلال خودشیفتگی دشواری‌های زیادی در روابط بینِ ‌فردی ایجاد می‌کند. ..


انسانهای خودشیفته به صورت تکبعدی رفتار نموده و به اشتباه، خود را مهمتر و برتر از دیگران تصور میکنند!

جعفر بای روانشناس و آسیبشناس خانواده، در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: اختلال خودشیفتگی دشواریهای زیادی در روابط بینِ فردی ایجاد میکند.

این روانشناس و آسیبشناس خانواده افزود: انسانهای خودشیفته به صورت تکبعدی رفتار میکنند و به اشتباه خود را مهمتر و برتر از دیگر افراد تصور کرده و عزت و احترام تام را از اطرافیان خواهانند. وی در ادامه گفت: جهانبینی یک انسان خودشیفته بر محور خود است. البته دوست داشتن خویش ویژگی مطلوبی است؛ اما زیادهروی درآن در کنار بروز اختلال خودشیفتگی مشکلات رفتاری و روابط اجتماعی شکنندهای را در مسایل بین فردی به وجود میآورد.

بای در پایان تصریح کرد: برای درمان خودشیفتگی در مرحله اول باید خود فرد با پذیرش خودشیفته بودن از رفتارها و عملکردهای خود دست بردارد و به دیگران اجازه نقد خویش را بدهد و با قبول عیبهای خود، گامی در جهت شناخت شخصیت واقعی خویش بردارد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام