*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٢٨٥٦ ١٤:٤٣ - 1395/06/13   پدر شدن موجب خوش‌اخلاقی مردان می‌شود ارسال به دوست نسخه چاپي


پدر شدن موجب خوش‌اخلاقی مردان می‌شود

پدر شدن موجب خوش‌اخلاقی مردان می‌شود


محققان می‌گویند تغییرات هورمونی ناشی از تولد فرزند در مردان، بر خلق و خوی آنها تأثیر می‌گذارد. به گزارش فرازنیوز، بعد از به دنیا آمدن فرزند، خواب خوب شبانه برای والدین بسیار سخت می‌شود. آنچه که والدین نمی‌دانند، این است که گریه نوزاد می‌تواند آغازگر کاهش ترشح تستوسترون در برخی از مردان باشد. تستوسترون کمتر، موجب می‌شود مردان مهربانتر شده و حالت پرخاشگرانه کمتری داشته باشند، از اینرو تبدیل به پدران مهربانی می‌شوند. ...

محققان میگویند تغییرات هورمونی ناشی از تولد فرزند در مردان، بر خلق و خوی آنها تأثیر میگذارد.

به گزارش فرازنیوز، بعد از به دنیا آمدن فرزند، خواب خوب شبانه برای والدین بسیار سخت میشود. آنچه که والدین نمیدانند، این است که گریه نوزاد میتواند آغازگر کاهش ترشح تستوسترون در برخی از مردان باشد. تستوسترون کمتر، موجب میشود مردان مهربانتر شده و حالت پرخاشگرانه کمتری داشته باشند، از اینرو تبدیل به پدران مهربانی میشوند.

محققان دانشگاه میشیگان دریافتند زمانیکه مردان گریهی نوزادشان را میبینند و میزان ترشح تستوسترون در آنها کاهش مییابد، تبدیل به پدران بسیار حساسی میشوند و با مهربانی با نوزادشان برخورد میکنند.

بر اساس تحقیقاتی که در گذشته انجام شده است، پژوهشگران دریافتهاند که مادران در دوران بارداری دچار تغییرات هورمونی شده و این تغییرات، نوسانات خلقی و رفتاری را نیز در پی دارد. پژوهشهای جدید نشان میدهند که پدران هم تحت تأثیر موقعیت همسر باردار خود قرار گرفته و بدنشان نسبت به این مسأله عکسالعمل نشان داده و تغییرات هورمونی در آنها نیز دیده میشود.

در پژوهشی دیگر توسط محققان دانشگاه میشیگان آمریکا به سرپرستی روبین ادلستین، مشخص شد که پدران حتی قبل از پدرشدن دستخوش تغییرات هورمونی شده و این تغییرات بر رفتار و میزان تحمل و آرامششان تأثیر میگذارد. در واقع بدن آنها با این تغییرات، شرایط دوران انتقال به پدر شدن را فراهم میکند.

بررسیها نشان میدهد که مردان در دوران حاملگی همسرشان با کاهش قابل توجه میزان تستوسترون روبرو هستند. در حقیقت مردان هرچه به پدرش شدنشان نزدیکتر میشوند سطح هورمونهای مردانهشان تغییرات بیشتری را نشان میدهد. سطح تستوسترون پایین در مردان میزان پرخاشگری را کاهش میدهد و به پدران کمک میکند تا پساز تولد نوزاد، ارتباط بهتر و مهربانانهتری با نوزادشان داشته باشند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام