*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٤٠٧٠ ١٢:٢٢ - 1395/07/15   نشستن زیاد عمر را کوتاه می‌کند ارسال به دوست نسخه چاپي


نشستن زیاد عمر را کوتاه می‌کند

نشستن زیاد عمر را کوتاه می‌کند


محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل دریافتند، هرچه میزان نشستن افراد کم‌تر باشد، عمرشان طولانی‌تر است. به گزارش ایسنا، در این پژوهش داده‌های مربوط به 54 کشور جهان مورد تحلیل قرار گرفت. یافته‌ها حاکی از آن بود که بیش‌از سه ساعت در روز نشستن می‌تواند منجر به وقوع 8/3 درصد مرگ ناشی از همه عوامل شود. کاهش زمان نشستن به کم‌تر از سه ساعت در روز می‌تواند انتظار زندگی فرد را افزایش دهد.

محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل دریافتند، هرچه میزان نشستن افراد کمتر باشد، عمرشان طولانیتر است.

به گزارش ایسنا، در این پژوهش دادههای مربوط به 54 کشور جهان مورد تحلیل قرار گرفت. یافتهها حاکی از آن بود که بیشاز سه ساعت در روز نشستن میتواند منجر به وقوع 8/3 درصد مرگ ناشی از همه عوامل شود. کاهش زمان نشستن به کمتر از سه ساعت در روز میتواند انتظار زندگی فرد را افزایش دهد.

نتایج نشان میدهد که حتی انجام ورزش منظم برای جبران تأثیرات مضر نشستن زیاد کافی نیست.

کاهش حتی 10 درصدی در زمان نشستن به اندازه 30 دقیقه نشستن کمتر در روز میتواند تأثیرات مثبتی را به دنبال داشته باشد. تغییرات بزرگتر نظیر کاهش 50 درصدی میتواند، سه برابر میزان کمتری از مرگها را در مقابل کاهش 10 درصدی از خود نشان دهد.

به گفته محققان با وجود شواهد بسیار مبنی بر خطر نشستن زیاد، هنوز مشکل است که درباره مضرات نشستن در زندگی مردم تغییر ایجاد کرد. هرچند که نشستن بخشی ضروری از زندگی مردم است، اما نشستن زیاد در جوامع مدرن امروزی بسیار شایع است.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام