*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٦٠٠٢ ١٢:٢٩ - 1395/09/04   درمان۹۰ درصد ناباروری‌ها ارسال به دوست نسخه چاپي


درمان۹۰ درصد ناباروری‌ها

درمان۹۰ درصد ناباروری‌ها


رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری گفت: بیش از ۹۰ درصد ناباروری‌ها قابل درمان است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبر، دکتر سیدجلال حسینی افزود: برخی از روش‌های درمانی در مراحل اولیه، بدون دارو و برخی با داروهای ساده و تعدادی دیگر با جراحی و نهایتاً تنها حدود 30 درصد آن‌ها با روش‌های ART قابل درمان هستند. ....


رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری گفت: بیش از ۹۰ درصد ناباروریها قابل درمان است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی شبکه خبر، دکتر سیدجلال حسینی افزود: برخی از روشهای درمانی در مراحل اولیه، بدون دارو و برخی با داروهای ساده و تعدادی دیگر با جراحی و نهایتاً تنها حدود 30 درصد آنها با روشهای ART قابل درمان هستند.

رئیس نهمین کنگرهی تازههای باروری و ناباروری و اولین کنگرهی ناباروری مردان گفت: کنگرهی باروری و ناباروری مدت 9 سال است با موضوعات بهداشت باروری برگزار میشود و موضوع بسیار مهمی است که به جمعیت کشور متصل است.

وی افزود: علت اینکه امسال به مبحث جمعیت ناباروی مردان پرداختهایم، این است که بحث باروری جز سیاستهای کشوری قرار گرفته و از دیدگاههای مختلف مردمی، علمی و اجتماعی مورد توجه است.

حسینی گفت: متأسفانه در کشور ما معمولاً تقصیر ناباروری متوجه خانمها میشود، در صورتی که ناباروری در زوجین 50 -50 است و ما باید این نگرش را اصلاح کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: محور اصلی ما در کنگره نهم بحث ناباروری مردان خواهد بود و در بخش جمعیت هم سعی کردهایم از صاحبنظران کشورهای همسایه دعوت کنیم.

دکتر حسینی گفت: بیماریهای سیستمیک مانند دیابت، نکوس و رماتیسم نقش بسیار مهمی در ناباروری مردان دارند.

وی با بیان اینکه موضوع دیگر، بحث شیوع انواع سرطانهاست، ادامه داد: در سالهای اخیر سرطانها افزایش چشمگیری داشته است و برای درمان آن، درمانهای شیمیایی و رادیوتراپی استفاده میشود که موجب ناباروری است و در نتیجه باید برای حفظ باروری از فریز کردن تخمک و اسپرم استفاده کرد که در آینده بتوان صاحب فرزند شد.

گفتنیاست، اولین کنگره ناباروری مردان، طی روزهای 26 تا 28 آبان در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی با حضور سخنرانان داخلی و خارجی برگزار میشود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام