*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٦٤٥٣ ١٣:٥٤ - 1395/09/20   60درصد زنان ایرانی مطالعه نمی‌کنند!مدیر مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان ارسال به دوست نسخه چاپي


60درصد زنان ایرانی مطالعه نمی‌کنند!مدیر مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان

60درصد زنان ایرانی مطالعه نمی‌کنند!


مدیر مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان گفت: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که 60 درصد زنان ایرانی اصلاً مطالعه نمی‌کنند؛ این در حالی است که میزان سواد و تحصیل میان این قشر رو به فزونی است. ....

 

 

مدیر مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان گفت: نتایج یک تحقیق نشان میدهد که 60 درصد زنان ایرانی اصلاً مطالعه نمیکنند؛ این در حالی است که میزان سواد و تحصیل میان این قشر رو به فزونی است.

به گزارش ایرنا، خانم اکرم مصوریمنش در سومین نشست هماندیشی «زن؛ کتاب، توسعه پایدار» اظهار داشت: کمخوانی و فقر مطالعه یکی از مشکلات فرهنگی کشور است که مانعی عمده بر سر راه توسعه فرهنگی به شمار میرود.

وی با بیان اینکه توسعه فرهنگی در گرو رشد و ارتقای توسعه ذهنی افراد جامعه است، افزود: توسعه فرهنگی زیربنای توسعه اقتصادی و اجتماعی و گسترش کتابخوانی، کلید اصلی دستیابی به توسعه فرهنگی است.

مدیر مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان ادامه داد: شمارگان اغلب کتابهای چاپ اول اکنون یک تا سه هزار نسخه است که به نسبت جمعیت 80 میلیونی کشور، عدد بسیار کمی محسوب میشود.

خانم مصوریمنش اظهار داشت: جامعهای کممطالعه داریم که نیاز به خواندن در آن احساس نمیشود و این امر در میان زنان به دلیل شرایط ویژه نیز رواج دارد. این در حالی است که زنان رکن اصلی خانواده هستند و رفتارهای فرهنگی آنها تأثیر فراوانی در رشد فرهنگی و ذهنی اعضای خانواده دارد.

وی اضافه کرد: طبق بررسیها عواملی که موفقیت دانشآموزان را تبیین میکند بیشتر به سبک زندگی آنها مربوط میشود و مصرف فرهنگی والدین بیشاز تحصیل آنها بر سبک زندگی فرزندان تأثیر میگذارد.

خانم مصوریمنش، در معرفی مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان نیز گفت: این مؤسسه تشکلی غیردولتی و غیرسیاسی و دارای دو مجوز گروه پژوهش بنیادی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

وی با بیان اینکه این مؤسسه بیشاز 70 همایش، نشست تخصصی و دورههای آموزشی در گستره ملی، منطقهای و بینالمللی از ابتدا تاکنون برگزار کرده است، هدف از راهاندازی مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان را شناخت و تبیین مسایل زنان و برنامهریزی برای ارتقای آنها دانست.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام