*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 9 


افق پارسایی 9 شماره خبر: ٣٧٤٧٨٥ ١٤:٤٤ - 1394/12/24   تأثیر استاد در ایمان شاگرد ارسال به دوست نسخه چاپي


تأثیر استاد در ایمان شاگرد

تأثیر استاد در ایمان شاگرد


عالم ربانی، مرحوم آیةالله‌ سیدمحسن جبل عاملی قدس‌سره از علمای بزرگ شیعه، در دمشق مدرسه‌ای ساخت تا فرزندان شیعیان در آن‌جا به فراگیری علم بپردازند. ...

 


عالم ربانی، مرحوم آیةالله سیدمحسن جبل عاملی قدس‌سره از علمای بزرگ شیعه، در دمشق مدرسهای ساخت تا فرزندان شیعیان در آنجا به فراگیری علم بپردازند.

ایشان شاگردی داشت به نام عبدالله که از ذهن سرشاری برخوردار بود و توانسته بود در مدت کوتاهی تحصیلات خود را در دمشق به پایان رساند و برای فراگیری بعضی علوم به آمریکا سفر کند.

او از مدتها قبل در یکی از دانشگاههای آمریکا اسمنویسی کرده و راه درازی را پیموده بود تا در امتحان ورودی شرکت کند. اما وقتی در صف ورود به جلسه ایستاده بود، متوجه شد اگر عجله نکند وقت نماز میگذرد، لذا با شتاب جهت اقامه نماز حرکت کرد.

افرادی که پشت سرش بودند فریاد برآوردند: کجا میروی؟ نوبت شما نزدیک است و اگر دیر برسی جلسه دیگری برگزار نمیگردد.

عبدالله جواب داد: من یک تکلیف دینی دارم و اگر انجام ندهم وقت آن میگذرد و آن بر امتحان مقدم است؛ و با توکل به خدا مشغول نماز خواندن شد.

از قضا وقتی نمازش تمام شد، نوبتش نیز گذشته بود. برگزارکنندگان امتحان وقتی متوجه این قضیه گردیدند، از ایمان عبدالله به شگفت آمده بودند و از او دوباره امتحان به عمل آوردند.

عبدالله در نامهای به استادش در جبل عامل نوشته بود: من درس ایمان و عمل به تکالیف را از شما آموختهام.

سیدمحسن بسیار خوشحال گردید و از اینکه توانسته بود چنین شاگردی پرورش دهد در پیشگاه خداوند شاکر بود.

 

منبع: غلامحسین عابدی دانستنیهای تاریخ/2/184

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
يکشنبه ٠٦ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام