*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 9 


افق پارسایی 9 شماره خبر: ٣٧٤٧٨٨ ١٤:٥٦ - 1394/12/24   امام خمینی قدس‌سرهامام خمینی قدس‌سره : ارسال به دوست نسخه چاپي


امام خمینی قدس‌سرهامام خمینی قدس‌سره :

الگو، حضرت زهراست؛ ما باید از این خاندان سرمشق بگیریم


«تمام ابعادی که برای زن متصور است و برای یک انسان متصور است، در فاطمه زهرا‌ سلام‌الله‌علیها جلوه کرده و بوده است...


 


 «تمام ابعادی که برای زن متصور است و برای یک انسان متصور است، در فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها جلوه کرده و بوده است... زنی که تمام خاصههای انبیا در اوست؛ زنی که اگر مرد بود، نبی بود؛ زنی که اگر مرد بود بهجای رسولالله بود... انسانی است به تمام معنی انسان، زنی است به تمام معنی زن. صدیقه طاهره... از مرتبه طبیعت شروع کرده است [و] حرکت کرده است؛ حرکت معنوی با قدرتالهی، با دست غیبی. با تربیت رسولالله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم مراحل را طی کرده است تا رسیده است به مرتبهای که دست همه از او کوتاه است... معنویات، جلوههای ملکوتی جلوههایالهی، جلوههای جبروتی، جلــوههای ملکی و نــــاسوتی همــه در این موجود است.

الگو، حضرت زهراست. ما باید از این خاندان سرمشق بگیریم، بانوان ما از بانوانشان و مردان ما از مردانشان، بلکه همه ما، از همه آنها. آنها زندگی خودشان را برای طرفداری از مظلومان و احیای سنت الهی وقف کردند. ما باید تبعیت کنیم و زندگی خود را برای آنها قرار دهیم. کسی که تاریخ اسلام را میداند، میداند که هر یک از این خاندان در مقابل کسانی که میخواستند مستضعفان را از بین ببرند، قیام کردند».

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام