*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم 


مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم شماره خبر: ٣٩٨٦٢٧ ١٩:٤٧ - 1396/12/20   گزارشی از سلسله نشست‌های حوزه انقلابی در مدارس علمیه قم ارسال به دوست نسخه چاپي


گزارشی از سلسله نشست‌های حوزه انقلابی در مدارس علمیه قم

گزارشی از سلسله نشست‌های حوزه انقلابی در مدارس علمیه قم


طلاب موتور محرک حوزه انقلابی هستند رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در راستای سلسله نشست‌های حوزه انقلابی در مدرسه علمیه معصومیه با بیان این‌که انقلاب اسلامی خاری در چشم دشمنان است، گفت: هم اینک دنیای استکبار در مقابل انقلاب اسلامی کاملا به زانو درآمده و مستأصل شده است. وی ادامه داد: این به برکت همین حوزه‌های علمیه و رسالت انبیا بوده است که امامی می‌آید، رهبری می‌کند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، حوزه و روحانیت هم مثل زنبورهای عسلی که شهد عسل را از فرمایشات امام‌ قدس‌سره می‌گرفتند و به مردم رساندند تا این انقلاب به پیروزی رسید...

حجتالاسلام والمسلمین حسینینژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم

طلاب موتور محرک حوزه انقلابی هستند

رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در راستای سلسله نشستهای حوزه انقلابی در مدرسه علمیه معصومیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی خاری در چشم دشمنان است، گفت: هم اینک دنیای استکبار در مقابل انقلاب اسلامی کاملا به زانو درآمده و مستأصل شده است.

وی ادامه داد: این به برکت همین حوزههای علمیه و رسالت انبیا بوده است که امامی میآید، رهبری میکند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، حوزه و روحانیت هم مثل زنبورهای عسلی که شهد عسل را از فرمایشات امام قدس‌سره میگرفتند و به مردم رساندند تا این انقلاب به پیروزی رسید.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه دشمنان حیلهگر در درون و بیرون انقلاب، بهدنبال ضربه زدن به این نظام هستند، افزود: علت اینکه اقتصاد مقاومتی در این کشور اجرایی نمیشود و مردم مشکلات معیشتی یا اخلاقی دارند، این است که سفارتخانههای دشمن و ایادی آنها و کسانی که در دانشگاههای آنها برای این امور تربیت شدهاند، دارند پول میدهند و کارشکنی میکنند تا نظام، رسالت خود را به اثبات نرساند.

حجتالاسلام والمسلمین حسینینژاد اضافه کرد: شهید حججیها، شهدای قبلاز انقلاب، شهدای بعداز انقلاب و جوانان برومندی که بیش از سی هزار نفر آنها فقط جهت دفاع ازحرم ثبتنام کردهاند، به برکت همین روحیه انقلابی شکل گرفته و الآن حزبالله لبنان ابهت رژیم صهیونیستی را ریخته است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند حوزه علمیه انقلابی بوده، باید انقلابی بماند، تصریح کرد: شما طلاب موتور محرکه این انقلابی هستید و بدانید دین و سیاست از هم جدا نیست، روش و سیره امام و رهبر معظم انقلاب این است.

وی ادامه داد: اصلاً دین و سیاست قابل تفکیک نیستند، متأسفانه یک عده هملباسهای ما امروز دنبال همیناند که سیاست را از دین جدا کنند و میگویند هرکسی سیاسی است متدین نیست و هرکسی متدین است، نباید سیاسی باشد! با اینکه تمام انبیا، تمام اولیا و امامان ما، هم سیاسی بودند و هم در اوج معنویت بودند؛ چون آن دو از هم جدا نیستند، همین که با نفاق جنگ کردند، با کفر و طاغوت جنگ میکردند این سیاسی بودن آنها بود، تقوا هم که امیرمؤمنان علیه‌السلام در رأس متقین بود و بیشترین مبارزه با ناکثین، مارقین و قاسطین را داشت.

حجتالاسلام والمسلمین حسینینژاد در ادامه به برخی از فعالیتهای مجمع اشاره کرد و اظهار داشت: مجمع نمایندگان بهدستور حضرت امام قدس‌سره در سال 68 تشکیل شد و هدف از آن هم این بود که یک عده جوان فاضل و انقلابی حوزه، باید در عرصه حوزه خود را نشان دهند و بتوانند با مراجع بزرگان و رهبری، مسایل حوزه را دنبال کنند، انقلابی بودن حوزه را حفظ و صیانت کنند. همان طلابی که زنبورهای عسلی بودند شهد شیرین معنویت را، انقلابی بودن را، بیداری و بصیرت را از امام میگرفتند و به مردم میرساندند، الآن هم مجمع نمایندگان در حوزه سعی دارد تا همین روحیه را به مردم برسانند و هم مشکلات طلاب را به مراجع منتقل کنند. وی عنوان کرد: مجمع برکات زیادی دارد که بسیاری از بخشهایی که در حوزه تأسیس شده، خیلی از آرامشهایی که الآن در حوزه هست و بخشی از انقلابی بودن حوزه، به برکت همین مجمع نمایندگان بوده و هست؛ به همین دلیل در ملاقاتی که مجمع با رهبر معظم انقلاب داشت، خطاب به آنها فرمود: «شما میتوانید این انقلابی بودن را در حوزه تثبیت کنید؛ چون شما از بدنه حوزه هستید شما اداری نیستید، حزب نیستید، گروه نیستید، شما یک عده منتخب در بین اینها هستید علاوه بر اینکه پناهگاه طلابید».

حجتالاسلام والمسلمین حسینینژاد به برگزاری هشتمین دوره انتخابات مجمع نمایندگان اشاره کرد و افزود: طلاب بایستی در این انتخابات بهصورت فعال شرکت کنند تا نمایندگان بتوانند گرهای از اموری که در حوزه است، را بگشایند و به صیانت از انقلابی بودن، معنویت حوزه، درس خواندن، فاضل بودن، اهل پژوهش بودن، بپردازد تا پیام دین، انبیا و قرآن به مردم رسانده شود و اینها بخشی از اموری است که باید مجمع نمایندگان، آن را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه دشمن با تمام قوا به جنگ دینداران، پژوهشگران دینی و کسانی که به نحوی از دین صیانت میکنند و در رأس اینها روحانیت که انقلاب را بهوجود آورد، آمده است، گفت: یک نفر از شماها در لبنان به اسم سیدنصرالله هست که خار چشم دشمن و افتخار شیعه و مسلمانان و شاگرد همین مکتب است. شماها در دنیا دوستدارانی دارید که منتظر قدوم شماها هستند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب ابراز کرد: در جبهه نظامی هم مشاهده کردید که عراق، سوریه، انصارالله، و غیره همچنان پیش میروند، این انقلاب خار چشم دشمن شده، اسرائیل دیوانه شده، رهبر معظم انقلاب میفرمایند، بیستوپنج سال دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت و ما هم باید باور کنیم و به این کلام اعتقاد داشته باشیم.

 حجتالاسلام والمسلمین حسینینژاد خاطرنشان کرد: یقین بدانید که امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف همیار رهبر شما، همیار فرزندان و مدافعان و همیار تکتک شما خواهد بود. نصرت الهی که زمان و مکان نمیشناسند، عاشق معنویت، دین، سرباز دین بودن میخواهد که الحمدالله شما طلاب عاشق و انقلابی هستید.

نایبرئیس اول مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم

دفاع از نظام وظیفه هر طلبه است

حجتالاسلام والمسلمین محمد سعیدی: در مدرسه آیتالله العظمی بهجت قدس‌سرهبا بیان اینکه رهبر معظم انقلاب برای حوزه و نظام سنگ تمام گذاشتند، گفت: ایشان شخصی است که بار عظیمی از هجمههای دشمن را دفع میکنند و به خود آنها باز میگردانند.

 عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امروز دغدغهمند و نگرانند، تصریح کرد: یکی از مطالبی را که ایشان مکرراً تأکید میکنند، بحث دفاع از انقلاب و نظام اسلامی است.

 وی افزود: حضرت آقا از برخی از افراد سن بالا دلخور هستند که خود را به چیزهای حقیری مانند پول جایگاه و سایر امور مادی فروختهاند؛ ولی ایشان نسبت به طلاب جوانان امیدوار هستند.

نایبرئیس اول مجمع نمایندگان در ادامه به دو سؤال و سه راهکار برای این دو سؤال اشاره کرد و گفت: ما اگر الآن در زمان امام علی علیه‌السلام حضور داشتیم، چه وظیفهای داشتیم و چه رفتاری میکردیم؟ یعنی آیا در مقام دفاع از دین بودیم یا تماشاچی؟!

 وی ادامه داد: حال اگر در زمان امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف باشیم، چه موضعی میگیریم؟ در نقش مدافع عمل خواهیم کرد یا نظارهگر؟ با فرض این دو سؤال ما قطعاً مرتکب اشتباه نمیشدیم و در دفاع از دین و اسلام ایستادگی میکردیم.

 عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اشاره به اینکه مسیر همه ائمه معصومین علیهم‌السلام یکی است، تصریح کرد: اگر ما امروز برای دفاع از نظام حساس هستیم و از ولایت فقیه حمایت میکنیم، پیداست که در آن زمان هم اگر بودیم، مدافع ائمه معصومین علیهم‌السلام میبودیم.

 وی نخستین راهکار را کار کردن در این نظام دانست و ابراز کرد: نبایستی مسایلی مانند مخالفتها، تحرکات منفی و ناامید کردنها، امید و نشاط درون ما را بگیرد؛ چون ما مأمور به وظیفه هستم و نتیجه، همان میشود که خداوند متعال میخواهد؛ بنابراین اصلاً جای نگرانی نیست.

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه این نظام دارای ویروسهای بیرونی و درونی است، تصریح کرد: 17هزار شهید ترور، 39 سال محاصره اقتصادی و کارهای ابتذالی که در جامعه رخ میدهد، اینها همه ویروسهای درونی و بیرونی است.

 وی سنگینترین حمله بیرونی به این کشور را جنگ 8 سال دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: چون ما مأمور به وظیفه بودیم، محکم ایستادگی کردیم و به وظیفه خود عمل کردیم و در نهایت به پیروزی رسیدیم.

نایبرئیس اول مجمع نمایندگان طلاب با تأکید بر اینکه باید دانست چه کسی مقصر جلوگیری از رشد چنین نظام مقتدر شده است، گفت: هیچ کس نمیتواند خود را تبرئه کند؛ رهبر معظم انقلاب در این رابطه میفرمایند: روحانی و غیرروحانی بایستی پاسخگو باشند و آفت اینجا است که بخواهیم، تقصر را بر ذمه دیگری بیندازیم.

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی ادامه داد: ما بایستی خودمان را مؤظف بدانیم و نبایستی این در نظرمان باشد که فعلاً کار کردن در این مسایل برای ما زود است و فعلاً بایستی پایهبالاترها کار کنند.

 وی خاطرنشان کرد: غیر از شخص اول نظام که تمام عمرشان را وقف این نظام و برای نجات آن از دست دشمنان صرف کردهاند، همه افراد در این مسئله سهیم و مقصر میباشند؛ بنابراین بایستی ضعفها را بپذیریم و از این نظام دفاع کنیم.

 نماینده طلاب و فضلای شهرستان سبزوار با طرح سؤالی گفت: آیا ایجاد یک انقلاب سختتر است یا اصلاحات آن؟ قطعاً ایجاد یک انقلاب کار بسیار سنگینی است؛ بنابراین بایستی دید در این سالها از کجا آسیب دیدهایم تا آن را اصلاح کنیم.

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه در مسئله اصلاح یک نفر مسئول نیست و همه مسئولاند، گفت: یک شخص که قصد دارد جامعه را اصلاح کند، بایستی ابتدا از خودش شروع کند؛ سپس برای اصلاح جامعه ورود پیدا کند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، گفت: حضرت آقا در رابطه با حوزه انقلابی تأکید میکنند و دغدغه دارند. ایشان میفرمایند: حوزه مادر نظام است؛ همانگونه که مادر از فرزند خودش نگهداری میکند، حوزه نیز بایستی از انقلاب مواظبت کند.

 نایبرئیس اول مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به برخی از ناهنجاریهای جامعه، گفت: رهبر معظم انقلاب در رابطه با مقابله با این هنجاریها راهکار ارائه میدهند و میفرمایند: تا زمانی که این امید، نشاط و اعتقاد به امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف وجود دارد، هیچ موقع ما شکست نخواهیم خورد.

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی در پایان اظهار داشت: تقاضای بنده از شما طلاب این است که اگر بناست در حوزه بمانید، طلبه بسیار خوب و مفیدی باشید و با قدرت از این نظام دفاع کنید؛ چون این نظام به حکومت امام مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف وصل است.

حجتالاسلام والمسلمین سیدجلال رضویمهر

حوزه انقلابی با همایش و شعار محقق نمیشود

انسجامی که در امت واحده اسلامی امروز مشاهده میشود، این انسجام به برکت اسلام نابی است که امام خمینی قدس‌سره ما را با آن آشنا کرده است و از زلال معرفت کلام و اندیشه ایشان ما توانستهایم بین سیاست پاک و دیانت جمع کنیم.

امام خمینی قدس‌سره به ما هشدار دادند که از جامعه مدرسین فاصله نگیرید.

نایبرئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه در ادامه سلسله نشستهای حوزه انقلابی در مدرسه شهیدین عنوان کرد: یکی از افتخارات مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم این است که به امر امام خمینی قدس‌سره بود که مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم رقم خورد و در واقع از آخرین یادگارها اوست.

وی افزود: بعداز رحلت امام خمینی قدس‌سره مجمع نمایندگان، همچون یک شجره طیبه با طراوات و با انگیزه تحت ظل رهبر معظم انقلاب ادامه حیات میدهد.

 نایبرئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه ادامه داد: مجمع نمایندگان طلاب در کارنامه خود این افتخار را دارد که در دو مرحله مخاطب رهبرمعظم انقلاب قرار بگیرد. حضرت آقا طی فرمایشاتی با نمایندههای مجمع نمایندگان مطالب مبسوطی، خصوصا در این رابطه که حوزه باید انقلابی بماند، فرمودند.

وی با بیان اینکه امروزه در سراسر دنیا، مقاومت مبارزان اسلامی را شاهد هستیم، گفت: همه این مقاومتها دستاوردهای انقلاب اسلامی هست که به همه دنیا فهماند که میتوان در مقابل ظلم ایستاد و شرایط را تغییر داد. بنابراین دشمن نمیتواند ببیند که حوزه علمیه اینگونه میتواند در دنیا تأثیر بگذارد و لذا سعی در منحرف کردن مسیر حوزههای علمیه دارد.

نماینده طلاب و فضلای استان همدان با بیان اینکه حوزه علمیه، علت محدثه انقلاب بود و باید علت مبقیه آن نیز باشد، افزود: امروز همه شاهد هستند روحانیت همانند گذشته در صحنههای نبرد فیزیکی و فرهنگی حضور دارد و شهدای زیادی از مدافعان حرم از قشر روحانیت میباشند.

نایبرئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه با بیان اینکه ترس دشمن امروزه از تمدنسازی اسلامی است، گفت: حرکت ما حرکت جهانی است که مورد استقبال جهانیان نیز قرار گرفته است.

حجتالاسلام والمسلمین رضویمهر اظهار داشت: انسجامی که در امت واحده اسلامی امروز مشاهده میشود، این انسجام به برکت اسلام نابی است که امام خمینی قدس‌سره ما را با آن آشنا کرده است و از زلال معرفت کلام و اندیشه ایشان ما توانستهایم بین سیاست پاک و دیانت جمع کنیم.

وی افزود: در عصر امام خمینی قدس‌سره تفکر و جریان دیگری در مقابل ایشان قد علم میکند که سیاست را از دین جدا میدانند و میگویند: کتابی را در زیر خاک بگذاریم که آینده گان آن را پیدا کنند و بگویند ما کتابی تحت عنوان قرآن داشتیم! در مقابل این طرز تفکر، امام قرآن سالاری را فریاد زدند و فرمودند: قرآن بایستی در صحنه زندگی اجتماعی سیاسی و حیات معیشتی مردم قرار بگیرد.

نایبرئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم با بیان اینکه مجمع نمایندگان، این استعداد را داشت که شکل و امروز مخاطب فرمایشات رهبر معظم انقلاب قرار بگیرد، گفت: مجمع نمایندگان تنها نهاد حوزوی است که نمایندههای آن بهصورت مستقیم با رأی طلاب انتخاب میشوند.

حجتالاسلام والمسلمین رضویمهر ضمن اشاره به برخی از فعالیتهای کمیسیونهای مجمع تصریح کرد: مجمع نمایندگان، دارای کمیسیون تشکیلات و مدیریت، کمیسیون آموزش، کمیسیون اخلاق و تربیت، کمیسیون تبلیغات، کمیسیون تحقیقات علمی، کمیسیون تحقیق و بررسی، کمیسیون گزینش و جذب، کمیسیون بسیج و آمادگی دفاعی، کمیسیون مالی و اقتصادی، کمیسیون حوزه و دانشگاه، کمیسیون سیاسی، کمیسیون پیگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مراجع عظام تقلید و کمیسیون طرح و برنامهریزی است.

وی در ادامه اشارهای به اهداف مجمع نمایندگان داشت و بیان کرد: ایجاد ارتباط بیشتر بین طلاب و فضلا با رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، جامعه مدرسین، شورایعالی حوزههای علمیه و مدیریت حوزههای علمیه در جهت اهداف و مصالح حوزه و نظام اسلامی، تنظیم و تقویت امور حوزوی و نهادهای آن در جهت اسلام ناب محمدی صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم و تحکیم مبانی جمهوری اسلامی با ارائه طرحهای مناسب از مهمترین اهداف مجمع نمایندگان هستند.

عضو مجمع نمایندگان طلاب در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: امام خمینی قدس‌سره به ما هشدار دادند که از جامعه مدرسین فاصله نگیرید، ایشان برای جامعه محترم مدرسین احترام قائل بودند، الآن هم رهبر معظم انقلاب برای جامعه محترم مدرسین احترام قائل است. مجمع هم افتخارش این است که تحت اشراف جامعه محترم مدرسینی است که تمام عیار در همه صحنههای این نظام و انقلاب، در مقابل اسلام آمریکایی ایستاد و بارها و بارها مورد تأیید امام قدس‌سره و رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

حجتالاسلام والمسلمین رضویمهر در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، گفت: حضرت آقا فرمودند: حوزه علمیه باید انقلابی بماند، نه اینکه انقلابی نیست، بلکه انقلابی است و بایستی باقی بماند.

 وی با بیان اینکه یک حوزه انقلابی باید مبانی اندیشه امام قدس‌سره و رهبر معظم انقلاب را زنده نگه دارد، گفت: امروز شاید تنها بعد سیاسی امام قدس‌سره برجسته است، ولی ایشان از نظر علمی در طراز اول حوزههای نجف بودند.

عضو مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به برخی از عرفانها و جریانهای کاذب، گفت: شاید امروزه ما کمکاری کردیم و عرفان ناب اسلام را نرساندیم که شاهد این جریانات کاذب در جامعه هستیم.

نماینده طلاب و فضلای همدان با اشاره به اینکه حوزه انقلابی تنها با شعار ایجاد نمیشود، تصریح کرد: شعار دادن نیاز است، ولی کافی نیست و اینکه حضرت آقا میفرمایند: حوزه بایستی انقلابی باشد و انقلابی بماند ما نباید کلام رهبر معظم را محدود به یک همایش کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: ما باید به تمام زبانهای دنیا مبلغ داشته باشیم و اجازه ندهیم که اسلام ناب محمدی را با اسلام خشن انگلیسی، اسلام اندونزی و اسلام بدلی ترکیه مقایسه کنند.

حجتالاسلام والمسلمین عبدالرحیم علیزاده عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان

تفکر انقلابی، بسیجی و جهادی بستر ساز تمدین نوین اسلامی است

انقلاب کردن و انقلابی عمل کردن یک بنمایه فکری می‌‌خواهد که در این راستا امام راحل عزمشان را جزم کردند و معتقد بودند که باید این نهضت به پیروزی برسد تا زمینهسازی برای حکومت حضرت بقیةالله عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف باشد، بنابراین معلوم میشود تفکر انقلابی، قبلاز انقلابیگری به حرکت انقلابی نیاز دارد.

عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان در جلسه طلاب و فضلای مدرسه علمیه حضرت مهدی موعود عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف قم با بیان اینکه این مدرسه علمیه، مدرسهای انقلابی و بسیجی است، اظهار داشت: این ایام یکی از خوشحالکنندهترین ایام ما است و پیروزی رزمندگان مقاومت بر گروههای تکفیری ما را بسیار خوشحال کرده است و امروز شاهد به ثمره نشستن خون شهدای مدافع حرم هستیم.

وی نعمت ولایت و سردارانی همچون قاسم سلیمانی را نصرت الهی دانست و اظهار داشت: بایستی تلاش کنیم که همیشه قابلیت نصرت الهی را داشته باشیم و خدا را برای این نعمتها شکرگزار باشیم.

 حجتالاسلام والمسلمین علیزاده عنوان کرد: کسانی که به کافران و ظالمان تکیه کنند، قابلیت نصرت الهی را ندارند و این توفیق را از خودشان و جامعه اسلامی سلب میکنند که باعث میشود دشمن قویتر و ارادهاش برای خسارت و جسارتها، بیشتر شود.

 عضو مجمع نمایندگان افزود: زمانی که در مقابل دشمن سینه سپر کنیم و مستحکم بایستیم و با صبر، استقامت، بردباری، بصیرت و آگاهی کامل از جبهه حق حرکت کنیم، قطعاً دشمن را سر جای خودش مینشانیم و در اینجا نصرت الهی هم شامل حال ما خواهد شد.

 وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از برکات و نعمتهای بزرگی است که با تفکر ایستادگی در مقابل دشمن بهدست آمده است، گفت: انقلاب کردن و انقلابی عمل کردن یک بنمایه فکری می‌‌خواهد که در این راستا امام راحل عزمشان را جزم کردند و معتقد بودند که باید این نهضت به پیروزی برسد تا زمینهسازی برای حکومت حضرت بقیةالله عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف باشد، بنابراین معلوم میشود تفکر انقلابی، قبلاز انقلابیگری به حرکت انقلابی نیاز دارد.

حجتالاسلاموالمسلمین علیزاده خاطرنشان کرد: حضرت امام قدس‌سره خیلی صریح و شفاف 3 مرحله را برای انقلاب اسلامی ترسیم کردند که رهبر معظم انقلاب این سه مرحله را به نوعی گسترش دادند؛ نخست پیروزی نهضت، دوم تشکیل نظام اسلامی و سوم تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف. این سه مرحلهای بودند که امام قدس‌سره فرمودند، اما حضرت آقا از مرحله دوم مرحلهای را افزودند و فرمودند: بعداز پیروزی نهضت و تشکیل حکومت اسلامی، باید دولت یعنی بخشهای مختلف نظام اسلامیشود.

وی ادامه داد: امروزه ما در این مرحله هستیم و تلاشهای دشمنان داخلی و خارجی بر این است که ما به این سمت حرکت نکنیم. حضرت آقا با بحث سبک زندگی اسلامی و تحریفی که از الگوی پیشرفت ایران اسلامی مطرح کردند، عملاً یک قدم جلوتر از این مرحله قدم گذاشتند، اما متأسفانه جامعه هنوز کشش این را ندارد که ما به سمت شکلدهی یک جامعه اسلامی پیش برویم.

این عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان با اشاره به اینکه هنوز هم ما در حال انقلاب هستیم، تصریح کرد: انقلابی که امام خمینی قدس‌سره انجام دادند دارای اصول، اهداف و آرمانهایی بود که تنها مربوط به سال 57 نیست، امروزه اگر ما در جهان اسلام اینگونه از امت اسلامی دفاع میکنیم، بر اساس همان مبانی و عین انقلابیگری و حرکت انقلابی و جهادی است.

حجتالاسلام والمسلمین علیزاده افزود: آنهایی که شعار «نه غزه نه لبنان» را سر میدادند، یعنی ما این مبنا را قبول نداریم، در واقع آنها مشکلاتشان با امام قدس‌سره و رهبری نبود، مشکل آنها عمیقتر است و با تفکر نظام اسلامی مخالف هستند.

وی اظهار داشت: این انقلاب را امام قدس‌سره به ما هدیه داده است و ما بایستی بتوانیم آن را حفظ کنیم، در واقع ما بایستی با تفسیر ولایت فقیه مراحل مختلف انقلاب را تداوم ببخشیم و این یعنی انقلابیگری.

عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان در ادامه با تعریفی از حوزه انقلابی اظهار داشت: حوزه و نظامی که ذلت را میپذیرند انقلابی نیستند و محکوم به شکست هستند. مراجع، اساتید، مدارس و حوزههایی که شاخصه انقلابیگری ندارند، نمیتوانند ادعا کنند انقلابی هستند و انقلابی عمل میکنند.

وی در ادامه دو عامل را سبب مطرح شدن بحث انقلابیگری از سوی رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار داشت: نخست عامل درونی سبب شد که رهبر دست روی این نقطه بگذارد و این موضوع را مطرح کند، یعنی اینکه ایشان حرکات و تصمیماتی را در حوزه و جامعه مشاهده میکردند که خلاف مبانی انقلاب بود.

حجتالاسلام والمسلمین علیزاده افزود: دومین عامل، عامل بیرونی، یعنی دشمنان و جبهه استکبار بود که در واقع برای از پای در آوردن نظام اسلامی و تسلط بر جهان اسلام راهبرهای چندگانه طراحی کردند و دهها نقشه را برای خارج کردن کشور ایران از مسیر انقلاب طرح کردند.

وی اظهار داشت: دشمنان در واقع بهدنبال تفکر میانهروی بودند تا آن را در ایران تشکیل بدهند که هم با آنها مذاکره کند و هم امتیازاتی را به آنها بدهد و بدین روش تفکر انقلابیگری را از دستور کار خارج کند. بنابراین اگر امروز برخی خیلی راحت قسمتی از فناوری ما را تخریب میکنند و عین خیالشان نیست بر اساس همین طرح دشمن عمل میکنند.

عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان ابراز کرد: انقلابیگری اکسیری است که رهبر معظم انقلاب فرمودند: برای عدم نفوذ دشمن و برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، باید تفکری انقلابی، جهادی و بسیجی در کشور حاکم بشود.

حجتالاسلام والمسلمین علیزاده اظهار داشت: داعشی که با قدرت وارد شد و اهداف بلندی داشت، الآن کجاست؟ به واسطه همین قدرت عظیم الهی و به سبب تشکیل بسیج در جهان اسلام عقبزده شد، حتی رهبر معظم هم به این نکته اشاره داشتند که اگر ما در کشورهای سوریه و عراق با داعشیها مقابله نمیکردیم در کرمانشاه و همدان بایستی با آنها روبهرو میشدیم.

وی عنوان کرد: حوزه بایستی در مقابل دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی و نقشههای شوم آنها را خنثی و حقایق را برای مردم روشن کند و اجازه ندهد دشمنان به اهداف پلید و شوم خودشان برسند.

حجتالاسلام والمسلمین علیزاده با اشاره به برخی از وظایف حوزه اظهار داشت: حوزهای که به فسادهای داخلی واکنشی انجام ندهد، بایستی به انقلابی بودن آن شک کرد. حوزه بایستی پشتیبان مستضعفان باشد و برای گسترش جامعه اسلامی در جهان، تلاش مضاعف داشته باشد و همچنین برای تحقق فرمایشات ولی امر مسلمین جهان کمر همت ببندد.

حجتالاسلام والمسلمین ابوالقاسم محسنزاده، عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب

ولایتمداری، استکبارستیزی و سادهزیستی سه شاخصه مهم حوزه انقلابی

اگر رهبر و هادی در مسیر حق حرکت کند، آن فریاد و حرکت حقمدارانه قطعاً از مرز جغرافیایی آن کشور عبور میکند و کشورهای دیگر را فتح میکند. در اوایل انقلاب، دشمنان دست در دست همدیگر گذاشتند تا انقلاب را خاموش کنند، ولی نمیدانستند نوری که به نور الهی وصل باشد، هرگز خاموش نخواهد شد.

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب در مدرسه علمیه مبارکه امام علیبن موسیالرضا علیه‌السلام با اشاره به سیونهمین سالگرد پیروزی انقلاب، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران مشعلهای امید را در دل انسانهای ستمدیده و به زنجیر کشیده شعله ور نمود و به قول امام قدس‌سره انقلاب ایران، انفجار نور بود.

عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان در ادامه به برخی از ویژگیهای امام خمینی قدس‌سره و دلایل موفقیت ایشان برای ایجاد انقلاب شکوهمند ایران اشاره کرد و گفت: نخستین ویژگی که باعث شد ایشان در این مسیر موفق باشند، ایمان و شناخت قوی ایشان نسبت به خداوند بود.

وی تصریح کرد: اگر انسان معرفتش نسبت به خداوند زیاد شود و خداوند را بر اعمال خود حاضر و ناظر ببیند و دل را در گرو عدل الهی قرار دهد، صد درصد موفق خواهد شد.

این عضو مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به اینکه ایمان قوی یک شبه بهدست نمیآید که بایستی برای بهدست آوردن آن رنجهای بسیاری را متحمل شویم، افزود: امام خمینی قدس‌سره قبل از اینکه انقلاب کند، خودسازی فوقالعادهای داشتند و دارای ایمان قویی بود، و قطعاً برای رسیدن به این جایگاه سختیهای فراوانی را متحمل شدند.

حجتالاسلام والمسلمین محسنزاده با بیان اینکه حرمت اساتید را نگه داشتن، توفیقات انسان را چند برابر میکند، گفت: امام قدس‌سره همانند ما در این حجرهها درس خواند و زانوی ادب در مقابل استادها به زمین زد و حرمت اساتید خود را حفظ و با آنها برای خودسازی مشورت میکرد.

وی در ادامه به دومین ویژگی امام قدس‌سره اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان نسبت به اینکه اسلام برنامه جامعی برای بشریت دارد و همه شئون زندگیشان را فرا میگیرد، ایمان قلبی داشت و به این رسید که اگر همه تحت لواء اسلام قرار بگیرند در صلح و آرامش خواهند بود.

این عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب اظهار کرد: امام خمینی قدس‌سره همچنانکه خودسازی داشتند، شاگردانی خوبی هم تربیت کردند که حلقه وصل مردم با ایشان باشند و این یکی دیگر از ویژگیهای بود که باعث شد امام قدس‌سره در این مسیر موفق شود.

حجتالاسلام والمسلمین محسنزاده با اشاره به اینکه قیام امام خمینی قدس‌سره نشأت گرفته از قیام امام حسین علیه‌السلام بود، تصریح کرد: اگر انسان دل را به پروردگار گره بزند، خداوند محبتش را در دل دیگران قرار میدهد و به همین دلیل بود که وقتی امام قدس‌سره در فیضیه اعلام میکنند که اسلام در خطر است همه به فرمایش ایشان لبیک گفتند.

وی ادامه داد: اگر رهبر و هادی در مسیر حق حرکت کند، آن فریاد و حرکت حقمدارانه قطعاً از مرز جغرافیایی آن کشور عبور میکند و کشورهای دیگر را فتح میکند. در اوایل انقلاب، دشمنان دست در دست همدیگر گذاشتند تا انقلاب را خاموش کنند، ولی نمیدانستند نوری که به نور الهی وصل باشد، هرگز خاموش نخواهد شد.

این عضو مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ابراز کرد: حضرت آقا فرمودند، حوزه مادر انقلاب و نظام است، بنابراین اگر حوزه علمیه انقلابی بماند، نظام هم انقلابی میماند، ولی اگر حوزه خدای ناکرده انقلابی نباشد، نظام به انحراف کشیده میشود.

حجتالاسلام والمسلمین محسنزاده با بیان اینکه شما طلاب و فضلا پرچمداران آینده انقلاب هستید، گفت: امروز وظیفه سنگینی بر عهده اساتید، طلاب و فضلا است و اگر کوتاهی کنیم فردای قیامت هیچ پاسخی نخواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شاخصههای حوزه انقلابی اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین شاخصه حوزه انقلابی این است که حوزه و طلاب آن ولایتمدار باشند، قطعاً هر کسی از مسیر ولی فقیه خارج شود، منحرف خواهد شد.

این عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به اینکه برخی از مسئولان عقل سیاسی ضعیفی دارند و از فرمان رهبر معظم انقلاب سرپیچی میکنند، گفت: تمام دولتمردانی که از رهبر معظم انقلاب فاصله گرفتند، بهشدت منحرف شدند.

حجتالاسلام والمسلمین محسنزاده استکبارستیزی را سومین شاخصه مهم حوزه انقلابی دانست و ابراز کرد: پیام تشیع یک پیام جهانی است، بنابراین حوزه بایستی استکبارستیز و عدالتمحور باشد و سعی کند که عدالت در بخشهای مختلف کشور وجود داشته باشد.

وی مخالفت حوزه با تجملگرایی و اشرافیگری را یکی دیگر از شاخصههای حوزه انقلابی دانست و ابراز کرد: تجملگرایی و اشرافیگری یک مسئلهای است که اگر مسئولان و دولتمردان به آن مبتلا شوند، انقلاب از مسیر خود منحرف میشود.

عضو مجمع نمایندگان طلاب در پایان به معایب وجود اختلافات طبقاتی در جامعه اشاره کرد و گفت: اختلافات طبقاتی باعث میشود که مردم از نظام جدا شوند، ملتها به جان هم بیفتند و انقلاب در خطر بیفتد. 

حجتالاسلام والمسلمین هادی عباسی خراسانی

حوزه انقلابی حوزه فعال است نه منفعل

حوزه مستقل به موقع نقد میکند، حمایت میکند و در صحنه حضور پیدا میکند و پشتیبانی محکم برای ولایت فقیه میباشد.حوزه انقلابی در مرحله نخست از ولی الله پیروی میکند و سپس، از آنهایی که از ولی الله، یعنی ولایت فقیه تبعیت میکند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی خراسانی از اساتید سطوح عالی حوزه عضو مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه در مدرسه علمیه اباصالح ضمن بیان اینکه قرآن یکی از ضروریات مهم هر طلبه است اظهار داشت: اولین پیام انقلابی این است که از خودمان شروع کنیم و یک تحول در خودمان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه نخستین انقلاب، انقلاب نفسانی است، تصریح کرد: سخترین مدیریت، مدیریت بر نفس است و یکی از خصوصیات بارز امام خمینی قدس‌سره این بود که بر نفسشان مسلط شدند. بنابراین اگر کسی بر هوای نفسش غلبه کند عقلش حاکم میشود و کسی که عقلش حاکم شد امیر میشود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم، نخستین خصلیت یک حوزه انقلابی را ایثار دانست و ابراز کرد: در صورتی که طلبه دارای ایثار باشد، به جایگاههای بالایی دست خواهد یافت.

وی ادامه داد: فاضلی که انقلابی است و میخواهد انقلابی بماند و انقلابی عمل کند، اهل ایثار است، و از مال تا جانش را در راه خدا ایثار میکند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی خراسانی اظهار داشت: حوزه انقلابی، بایستی حوزه فعالی باشد، چون حوزه منفعل حوزهای تو سری خور است؛ فعال بودن حوزه به این معناست که طلبه در درس و بحث پر تلاش و در مسایل جامعه چه سیاسی و سایر مسایل تحلیلهای درستی دارد. وی طلاب را الگویی برای دوستان و اقوامشان دانست و اظهار داشت: بایستی بهگونهای رفتار کنید که دیگران شما را بهعنوان الگوهای خود انتخاب کنند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم یکی از ویژگیهای مهم حوزه انقلابی را داشتن استقلال دانست و ابراز کرد: حوزه انقلابی بایستی از نظر فرهنگی اقتصادی سیاسی دارای استقلال باشد.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی خراسانی با اشاره به اینکه قشر روحانی در 8 سال دفاع مقدس بیشترین شهید را تقدیم اسلام کرده است، گفت: در زمان جنگ، طلاب فاضل درس و بحث خود را کنار میگذاشتند و در میدان نبرد حاضر میشدند و فرماندهی عملیاتها را بر عهده میگرفتند.

وی حوزه انقلابی را زمان شناس و پیرو ولی فقیه دانست و اظهار داشت: حوزه مستقل به موقع نقد میکند، حمایت میکند و در صحنه حضور پیدا میکند و پشتیبانی محکم برای ولایت فقیه میباشد.

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه حوزه انقلابی تابع ولایت است، تصریح کرد: حوزه انقلابی در مرحله نخست از ولی الله پیروی میکند و سپس، از آنهایی که از ولی الله، یعنی ولایت فقیه تبعیت میکند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی خراسانی با بیان اینکه حوزه انقلابی اهل بصیرت است، اشارهای به فرمایشات رهبر معظم انقلاب داشت و گفت: حضرت آقا در رابطه با شهید بزرگوار حججی فرمودند، او به موقع انتخاب و اقدام کرد، بنابراین حوزه انقلابی بایستی به موقع انتخاب و عمل کند.

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در پایان سحرخیزی، حیا و دشمنشناسی را سه ویژگی مهم برای طلاب خواند و اظهار داشت: طلاب بایستی اهل رابطه با ولی خود باشند و فرمایشات ولی خود را بهصورت مستمر گوش دهند و طبق فرمایشات ایشان قدم بردارند.

حجتالاسلام والمسلمین سید حبیبالله حسینی عضو مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه

مودت به انقلاب، نظام و ولایت فقیه شاخصه مهم حوزه انقلابی

اگر طلبهای تعبد واقعی داشته باشد خداوند به او بصیرت میدهد که در این صورت هیچگاه مسیر را اشتباه نمیرود. بصیرت یک مقوله بسیار مهمی است که اگر طلبهای شاخصههای مذکور را داشته باشد، ولی فاقد بصیرت باشد، با مشکل روبهرو میشود.

عضو مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی علیه‌السلام قم، با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیرامون انقلابی ماندن حوزه علمیه، ابراز کرد: امام خمینی قدس‌سره نمونه بارزی از یک طلبه انقلابی بود که اگر انقلابی نبودند، نمیتوانستند این حادثه تاریخی را رقم بزنند.

 وی نخستین شاخصه حوزه علمیه و طلاب انقلابی را معرفت داشتن نسبت به ولی فقیه دانست و اظهار داشت: حوزه و طلاب بایستی معرفت عمیق و در کنارش بهعنوان شاخصه دوم باور به ولی فقیه داشته باشند و تا باور در کنار شناخت قرار نگیرد، نمیتوان گفت که ما یک طلبه انقلابی هستیم.

 عضو مجمع نمایندگان با بیان اینکه حوزه انقلابی تنها به شعار دادن نیست، گفت: حوزه علمیه و طلبهها تا انقلابی نباشند، مفید فایده نخواهند بود، چون زمینهای برای کار کردن آنها وجود ندارد.

وی سومین شاخصه انقلابی بودن را ارتباط عاطفی با ولایت، نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت: طلبه انقلابی بایستی نسبت به انقلاب، نظام و ولایت مودت داشته باشد که اگر نباشد به تدریج آثار انقلابی بودن و اطاعتپذیری در طلبه از بین خواهد رفت.

عضو مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه طلاب باید همیشه سعی کنند عشق و مودت نسبت به ولایت فقیه را در خود زنده نگه دارند، تصریح کرد: عشق و مودت نسبت ولایت فقیه باعث میشود که یک طلبه انقلابی عمل کند و انقلابی باقی بماند.

حجتالاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به اینکه مسیر ولی فقیه، همان مسیر ائمه اطهار علیهم‌السلام است، گفت: کلام، نفس و مسیر ولی فقیه، همانند اهلبیت علیهم‌السلام است و امام خمینی قدس‌سره و رهبر معظم انقلاب در همان مسیر حق در حال حرکت هستند، بنابراین نمیشود گفت که ما پیرو امامان هستیم، اما ولی فقیه را قبول نداریم.

وی اطاعتپذیری در میدان عمل نسب به دستورات ولی فقیه و مراجع تقلید را یکی دیگر از شاخصههای انقلابی بودن دانست و اظهار داشت: در این مسیر بایستی اقدام و عمل داشته باشیم و اگر انقلابی بودن، تنها لقلقه زبان باشد مانند خیلی از خواص، قافله را خواهیم باخت. بنابراین بایستی اطاعتپذیری داشته باشیم.

این عضو مجمع نمایندگان حوزه با بیان اینکه یک طلبه بایستی بصیرت داشته باشد، گفت: اگر طلبهای تعبد واقعی داشته باشد خداوند به او بصیرت میدهد که در این صورت هیچگاه مسیر را اشتباه نمیرود. بصیرت یک مقوله بسیار مهمی است که اگر طلبهای شاخصههای مذکور را داشته باشد، ولی فاقد بصیرت باشد، با مشکل روبهرو میشود.

حجتالاسلام والمسلمین حسینی تحصیل، تدریس، تهذیب، تبلیغ و تألیف را پنج خصوصیت دانست که بایستی در یک طلبه انقلابی وجود داشته باشد تا بتواند موفق باشد.

وی در پایان با بیان اینکه امام خمینی قدس‌سره و شهدا حق حیات بر ما دارند و آنها بودند که ما را زنده کردند، گفت: نام و یاد آنها حتی برای یک لحظه هم نبایستی به فراموشی سپرده شوند و اگر امروز ما به راحتی به درس و بحث خود میرسیم این بهخاطر فداکاریهای آنها است.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه

حوزه انقلابی حوزه بانشاط، مردمی و حامی اسلام و رهبری است

حجتالاسلام و المسلمین گلزاده در مدرسه علمیه کرمانیها با بیان اینکه انقلاب اسلامی را بایستی از سه زوایه، قرآن و عترت، شرایط داخلی ایران و نگاه جهانی، بررسی کرد، گفت: یکی از مسائل مهمی که امروز باید دغدغه هر طلبهای باشد این است که بداند جایگاه حوزه انقلابی در نظام اسلامی چیست.

وی در ادامه با اشاره به دو روایت از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم گفت: «لو کان الایمان معلقا بالثریا لا تناله العرب لنا له رجال من فارس» «اگر ایمان به ستاره ثریا آویخته باشد که عرب به آن دست نیابد هر آینه مردانی از ایران به آن دست مییابند».

عضو مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: با توجه به این روایت به این مساله مهم میرسیم که پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم فرمودند که اگر دنیا خالی از ایمان شوند مردانی از فارس به آن دست مییابند.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه در ادامه به یکی از روایات اشاره داشت و تصریح کرد: پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم فرمودند، «لَوْ کَانَ الْعِلْمُ مَنُوطاً بِالثُّرَیَّا لَتَنَاوَلَتْهُ رِجَالٌ مِنْ فَارِس» اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد، و این یعنی اگر زمین خالی از هر علمی شوند مردمی از کشور ایران به آن دست مییابند.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: محور دیانت در عصر غیبت حضرت ولی عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف مرجعیت دینی و حوزه علمیه است و مردم برای اینکه راه درست را تشخیص بدهند بایستی پیرو ولی فقیه باشند.

حجتالاسلام و المسلمین گلزاده با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: حضرت آقا در دیداری که مجمع نمایندگان با ایشان داشتند فرمودند، حوزه مادر نظام است، همانطور که یک مادر از فرزند خود نگهداری میکند حوزه نیز بایستی از انقلاب محافظت کند.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه مجمع نمایندگان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلابهایی که در دنیا شاهد آن بودیم بسیار متفاوت است، در انقلاب اسلامی ایران ملت با ولایت به هم گره خوردهاند.

 عضو مجمع نمایندگان طلاب بیان کرد: به گزارش خود کشورهای غربی انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی، ملی و مردمی است که با حیاط جامعه ایران گره خورده است.

وی ادامه داد: طبق برخی گزارشها که از سوی کشور ایران هم نیستند 96 درصد مردم ایران حامی نظام فعلی ایران هستند ولی از مشکلات اقتصادی موجود ناراضی هستند، در واقع مردم رفع مشکلات را می خواهند نه تغییر نظام که البته این یک امر طبیعی است.

حجت الاسلام و المسلمین گلزاده اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب چند سال پیش در رابطه با تهاجم فرهنگی بیاناتی داشتند و خواستار هوشیاری در مقابل این مساله شدند؛ ولی متاسفانه به موقع عمل نکردیم، بنابراین اگر به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در همه مسائل عمل می شد، امروز شاهد این وضعیت در کشور نبودیم.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه مجمع نمایندگان با اشاره به این که علل موجده انقلاب همان علل مبقیه انقلاب هستند، گفت: ولی فقیه و گرد آمدن مردم بر محور امام قدس‌سره، امت، وحدت و اطاعت آنها از ولی فقیه از جمله عللی بود که باعث ایجاد انقلاب اسلامی ایران شدند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: حوزه انقلابی یعنی حوزه، بانشاط، مردمی، مراقب نظام، حامی اسلام و رهبری، عزت، پایداری یعنی حوزه ای که هیچ مشکلی برای آن بدون جواب نیست و برای همه مشکلات پاسخ علمی و عقلی دارد.

حجتالاسلام و المسلمین گلزاده در پایان اظهار داشت: یک طلبه انقلابی بایستی درسخوانترین، ادیبترین و فعالترین طلبه باشد، متاسفانه برخی می گویند نظام کار خودش را میکند ما بنشینیم درسمان را بخوانیم، این در حالی است که انقلابی بودن هیچ منافاتی با درس خوان بودن ندارد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام