*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


جدول, افق خانواده شماره خبر: ١١٩٠٥٤ ١٧:٥١ - 1390/10/07    ارسال به دوست نسخه چاپي


جدول شماره 52امام حسين(ع) در راه، تكّه نانى دیدند، آن‌را برداشتند و تحويل خدمت‌کار خود دادند. خدمت‌کار لقمه نان را از حضرت گرفتند. آن‌را تميز كردند و خوردند. امام حسين(ع) به جهت این‌کار و خشنودى و رضايت خداوند متعال، بسیار از او قدردانی کردند.

در اين هنگام، شخصى که در آن حوالى حاضر بود و متوجه اين جريان شده بود، جلو آمد و به امام حسین(ع) گفت: ... آقای من! دلیل این همه لطف و محبت شما به او چیست؟! امام حسين(ع) فرمودند: از جدّم رسولالله(ص) شنيدم كه فرمودند: هركس لقمه نانى را كه در جایى افتاده است، ببيند، آن‌را تميز كند و بخورد، خداوند در عوض شکرگزاری آن بنده، لطف و بخشایش خود را شامل او خواهد کرد.

حتماً تا بهحال داستانهای بسیاری خوانده یا شنیدهاید، اما خواندن داستان چه فایدهای برای ما دارد؟ برای اینکه، این فایدهها را بیشتر بشناسید، ابتدا، کلمه اول طرح زیر را بنویسید.

 

 

حالا دوخانه دوخانه بشمارید. به کلماتی که میرسید، آنها را کنار هم قرار بدهید. سپس آن کلمات را در طرح کتابهای زیر بنویسید.

 

 

محمدرضا عابدی

پاسخ جدول شماره قبل:

1- عبادت                         2- تجارت                                     3- تفریح


خروج