*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


نکته شماره خبر: ٤٠٤٣٧٣ ١٢:٢٨ - 1397/09/27   وقتی که برای جهیزیه خرید می‌کنید چه اندازه به کاربردی بودن آن وسایل، فکر می‌کنید؟سرمایه‌ای برای خوشبختی؟! ارسال به دوست نسخه چاپي


وقتی که برای جهیزیه خرید می‌کنید چه اندازه به کاربردی بودن آن وسایل، فکر می‌کنید؟سرمایه‌ای برای خوشبختی؟!

وقتی که برای جهیزیه خرید می‌کنید چه اندازه به کاربردی بودن آن وسایل، فکر می‌کنید؟


برای تهیه اقلام جهیزیه پیرو مد نباشید؛ چون حتماً ضرر می‌کنید. خرید وسایلی که کاربردی نیستند و پس‌از مدتی از چشم شما می‌افتند و جز اشغال کردن فضای خانه و دست و پاگیر بودن؛ فایده‌ دیگری نخواهند داشت، همان هزینه‌هایی هستند که خانواده دختر برای عقب نبودن از مسابقه‌ تجمل به خودشان تحمیل کرده‌اند و حالا بعداز گذشت مدتی، بدون کاربرد و جذابیت گوشه‌ای افتاده‌اند...

 مد تاریخ انقضا دارد

برای تهیه اقلام جهیزیه پیرو مد نباشید؛ چون حتماً ضرر میکنید. خرید وسایلی که کاربردی نیستند و پساز مدتی از چشم شما میافتند و جز اشغال کردن فضای خانه و دست و پاگیر بودن؛ فایده دیگری نخواهند داشت، همان هزینههایی هستند که خانواده دختر برای عقب نبودن از مسابقه تجمل به خودشان تحمیل کردهاند و حالا بعداز گذشت مدتی، بدون کاربرد و جذابیت گوشهای افتادهاند.

 اسراف؛ بیماری واگیردار عصر ما

در اینجا خوب است چند جمله از توصیههای اکید حضرت آقا را در این باب برای همیشه آویزه گوشمان کنیم که فرمودند: «تجملات برای یک جامعه، مضر و بد است. آن کسانی که با تجملات مخالفت میکنند، معنایش این نیست که از لذتها و خوشیهایش بیاطلاعند، نه! آن را کاری مضر برای جامعه میدانند. مثل یک دارو یا خوراکی مضر. با تجملات زیادی، جامعه زیان میکند. البته در حد معقول و متداول ایرادی ندارد.» تجملات و استفاده از ظواهر زائد بر زندگی مثل یک ویروس خیلی زود همه را درگیر خودش میکند و هر چند وقت قلمی را به اقلام مورد نیاز جهیزیه اضافه میکند.

 تضمینی برای خوشبختی

آیا تا به حال شنیدهاید که فلانی بهخاطر اینکه جهاز کامل و پرپیمانی داشته، خیلی خوشبخت است؟ چه کسی میتواند چنین تضمینی بدهد؟ این کارها متأسفانه به جز حسرت به دل کردن یک عده جوان در آستانه ازدواج و تلخ کردن زندگی بر آنها نتیجهای ندارد.

 مخدوم بیعنایت

وقت خریدن جهیزیه به تنها چیزی که فکر نمیشود، نیاز عروس خانم است. در حقیقت بهروز بودن، داشتن آخرین مُدل یک وسیله الکتریکی، بزرگ بودن و توی چشم آمدن و خارجی بودن مهمتر از هر ملاک و معیاری است. اینکه نیت ما از تهیه وسیلهای صرفاً کم نداشتن از جهیزیه دختر فلان همسایه و فامیل باشد، ما را به زحمتی میاندازد که در پیشگاه خدا هیچ اجر و ثوابی ندارد.

 جهیزیه ذهنی

خوشبختی به داشتن اسباب و جهیزیه غیرمادی است که باید هر کسی قبلاز ازدواج آن را داشته باشد. محبت، پذیرش، سازش، صداقت و وفاداری است که سرمایههای اصلی زندگی هر فردی بوده لازمه خوشبختی و آرامش اوست.

منبع: ریحانه

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج