*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


دانستنی‌های کودکان شماره خبر: ٤٠٤٤٥٠ ١٠:٣٤ - 1397/09/28   تفاوت کودک بیش فعال با سایر کودکان ارسال به دوست نسخه چاپي


تفاوت کودک بیش فعال با سایر کودکان

تفاوت کودک بیش فعال با سایر کودکان


یک روان‌شناس گفت: بیش‌فعالی یک بیماری است و نباید این برچسب را برای کودکان به کار برد. سمیه بابایی روان‌شناس و روان درمانگر در باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص تفاوت بین کودک بازی‌گوش و بیش‌فعال اظهار کرد: بیش‌فعالی یک بیماری است و نباید این برچسب را برای کودک به کار برد...

یک روانشناس گفت: بیشفعالی یک بیماری است و نباید این برچسب را برای کودکان به کار برد.

سمیه بابایی روانشناس و روان درمانگر در باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص تفاوت بین کودک بازیگوش و بیشفعال اظهار کرد: بیشفعالی یک بیماری است و نباید این برچسب را برای کودک به کار برد و هنگامی که میگوییم کودک بیشفعال است، پیشفرض را بر آن میگیریم که یک بیماری در کودک وجود دارد و ممکن است خانوادهها از این برچسب برای کودک خود استفاده کنند.

این روانشناس تأکید کرد: باید استفاده از برچسب بیشفعالی را تا حد ممکن محدود کنیم و تشخیص آن را بر عهده یک متخصص کودک بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه برچسب بیشفعالی میتواند به کودک آسیب بزند، افزود: متخصصان، خانواده و معلمان نباید از برچسب بیشفعالی برای کودکان استفاده کنند، زیرا ممکن است این برچسب برای کودکان خطرات جدی را به همراه داشته باشد.

بابایی در ادامه بیان کرد: باید آگاهیهای لازم در اینباره به خانوادهها و آموزش و پرورش داده شود تا به راحتی بر کودکان برچسب زده نشود، زیرا ممکن است کودک در آینده بر اساس این برچسبها برای خود هویتسازی کند. او تصریح کرد: اگر کودکی دارای این اختلال است، توصیه میشود از این برچسبها برای او استفاده نشود و تشخیص را بر عهده متخصص و روانشناس کودک بگذاریم.

بابایی درباره کودک بیشفعال گفت: اگر بیشفعالی بیشاز حد باشد، به دارو درمانی نیاز پیدا میکند؛ بهطور معمول کودکی که برای تمرکز مشکل دارد و نمیتواند خود را در محیط خانواده یا مدرسه سازگار کند به او بیشفعال میگویند.

وی با بیان اینکه برای تمایز قائل شدن بین کودک بازیگوش و بیشفعال تنها به نظر روانشناس و متخصص کودک احتیاج است، تصریح کرد: باید میان کودک بیشفعال با کودکی که مضطرب و بازیگوش است، تفاوت قائل شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج