*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٧٦٧٨ ١٠:٢٣ - 1398/04/04   آیت‌الله مصباح یزدی ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله مصباح یزدی

شاهد بسترهای تنزل اخلاقی در شهرها هستیم


رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ قدس سره با تأکید بر این‌که در کشور زمینه رشد اخلاقی کم است، گفت: گاهی در شهرها شاهد بسترهایی برای تنزل اخلاقی هستیم و این مسئله‌ای عمومی است و اکثر شهرداری‌های کشور یا حتی در خارج کشور هم با آن درگیر هستند. به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، 22 خرداد در دیدار با شهردار قم، خطاب به دکتر سقائیان‌نژاد، وی را از شهرداران موفق کشور دانست و اظهار کرد: حضور شما مایه خوشبختی و خوشحالی بود که چنین فرد موفق و خدمتگزاری نصیب مردم قم شده است...

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره با تأکید بر اینکه در کشور زمینه رشد اخلاقی کم است، گفت: گاهی در شهرها شاهد بسترهایی برای تنزل اخلاقی هستیم و این مسئلهای عمومی است و اکثر شهرداریهای کشور یا حتی در خارج کشور هم با آن درگیر هستند.

آیتالله مصباح یزدی با اشاره به وظایفی که پساز انقلاب برای شهرداریها ایجاد شده است، گفت: توقعات، خصوصاً از شهرداری قم که مرکز انقلاب است بسیار بیشتر است؛ پساز انقلاب وظیفه فرهنگی و دینی هم به وظایف شهرداریها اضافه شده است و در قم باید بهطور ویژه به این مسئله توجه شود.

ایشان با تأکید بر اینکه انقلاب در تمام بخشها یک بار مضاعف فرهنگ و ارزشهای اسلامی و زمینهسازی برای رشد آنها را ایجاد کرده است، تصریح کرد: اگر کار فرهنگی ضروری در مراکز شهرداری صورت گیرد رضایت مردم بدون صرف بودجه خاصی تامین خواهد شد و سلامت بوستانها و فضاهای شهری افزایش خواهد یافت.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره برنامهریزی برای ارتقای سطح فرهنگ دینی کارمندان شهرداری را ضروری عنوان کرد و گفت: با کارهای کوتاهمدت و مقطعی میتوان اثرات قابل توجهی در حوزه فرهنگی و دینی و اخلاقی بر روی کارمندان گذاشت.

شهردار قم هم در این دیدار با بیان اینکه سالیانه بیشاز ۲۷۰ هکتار به فضای سبز شهر قم اضافه شده است، به آخرین وضعیت احداث پارک هزار هکتاری شهر قم اشاره کرد، افزود: این بوستان از میدان مفید تا کوه خضر و کوه دوبرادران ادامه دارد و میتواند در صورت تکمیل طی سالیان آینده تفرجگاه بسیار خوبی برای مردم قم باشد. وی احداث باغ پرندگان، باغ موزه دفاع مقدس و دیگر امکانات ویژه تفریحی و گردشگری را در این محدوده دانست و افزود: توپوگرافی منطقه هم بهگونهای است که میتواند جذابیتهای خاصی برای مردم ایجاد کند.


خروج