*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٧٦٨٣ ١٠:٤١ - 1398/04/04   مدیرکل جذب منابع و ظرفیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تصریح کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


مدیرکل جذب منابع و ظرفیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تصریح کرد

کمک بیش‌از ۳ میلیارد تومانی حوزویان به سیل‌زدگان


مدیرکل جذب منابع و ظرفیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: طلاب در روزهای حادثه سیل اخیر نه‌تنها به تقویت روحیه مردم آسیب‌دیده می‌پرداختند، بلکه وارد میدان شده و در برطرف کردن مشکلاتی مانند خارج کردن گل و لای از خانه و کمک به سیل‌زدگان مشارکت داشتند...


به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین عدالت با اشاره به مشارکت طلاب در امر کمکرسانی به هموطنان سیلزده گفت: تشکیل ستاد مدیریت بحران نهادهای حوزوی در قم با هدف تمرکز کارها و جلوگیری از موازیکاری و ایجاد هماهنگی میان نهادهای حوزوی، اولین عرصه حضور حوزویان در کمکرسانی به سیلزدگان بود.

مدیرکل جذب منابع و ظرفیتهای مرکز خدمات حوزههای علمیه تصریح کرد: مراکز مدیریت حوزههای علمیه برادران و خواهران، مرکز خدمات حوزههای علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، تیپ 83 امام صادق علیه السام، بسیج طلاب و نمایندگی ولیفقیه در هلالاحمر اعضای این ستاد را تشکیل میدادند.

حجتالاسلام والمسلمین عدالت با بیان اینکه یکی از وظایف این ستاد تعیین تکلیف وظایف نهادهای مختلف بود، گفت: بر اساس مصوبات این ستاد مقرر شد مرکز خدمات حوزههای علمیه وظیفه جمعآوری کمکهای نقدی و غیرنقدی و دفتر تبلیغات و سازمان تبلیغات وظیفه اعزام گروههای جهادی و تبلیغی به مناطق سیلزده را به عهده داشته باشند.

مدیرکل جذب منابع و ظرفیتهای مرکز خدمات با بیان اینکه عرصه دوم مشارکت طلاب، ارائه کمکهای نقدی و غیر نقدی به هموطنان سیلزده بود، گفت: طلبههایی که نمیتوانستند بهصورت فیزیکی در این مناطق حضور پیدا کنند کمکهای خود را بهصورت نقدی و غیر نقدی ارسال کردند.

وی با اشاره به روند اطلاعرسانی به طلاب سراسر کشور برای جمعآوری مشارکتهای آنان، گفت: در راستای وظایف محول شده به مرکز خدمات، هفت بار شماره حساب و کارت اعلامی برای جمعآوری کمکهای نقدی به طلاب سراسر کشور پیامک شد و اعلام شد که مراکز خدمات حوزههای علمیه در سراسر کشور آماده دریافت کمکهای غیرنقدی هستند.

حجتالاسلام والمسلمین عدالت گفت: پساز اعلام فراخوان برای جمعآوری کمکهای نقدی و غیرنقدی توسط مرکز خدمات، این کمکها در سراسر کشور جمعآوری شد و تاکنون حدود 27 کامیون اثاثیه و نیازهای مردم که ارزش آن بالغ بر «یک میلیارد و 400» میلیون تومان است به استانهای سیلزده ارسال شده است.

وی تصریح کرد: علیرغم مشکلات معیشتی که طلاب دارند در این ایام بیشاز 2 میلیارد تومان به سیلزدگان کمک کردند که با تشخیص ستاد بحران استانهای سیلزده در اختیار مرکز خدمات استانها قرار گرفت تا برای عموم سیلزدگان هزینه شود.

وی گفت: این ستاد در خوزستان با حضور آیتالله اعرافی مدیر حوزههای علمیه و حججاسلام بهجتپور مدیر حوزههای علمیه خواهران و واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و ربانی رئیس مرکز خدمات حوزههای علمیه برگزار شد و در استانهای مازندران، گلستان، خوزستان و سایر استانهای سیلزده نیز این جلسه با حضور رئیس مرکز خدمات حوزههای علمیه تشکیل شد.

مدیرکل جذب منابع و ظرفیتهای مرکز خدمات با اشاره به عرصه چهارم خدمترسانی طلاب به سیلزدگان گفت: طلاب در این ایام نهتنها به تقویت روحیه مردم آسیبدیده میپرداختند بلکه وارد میدان شده و در برطرف کردن مشکلاتی مانند خارج کردن گل و لای از خانه و کمک به سیلزدگان مشارکت داشتند.

حجتالاسلام والمسلمین عدالت جلب کمکهای خیرین به سیلزدگان توسط مراکز خدمات حوزههای علمیه در سراسر کشور را عرصه ششم خدمترسانی حوزویان به سیلزدگان دانست.


خروج