*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٨١٨٩ ١٢:٤٦ - 1398/04/26   بسیج از میوه‌های شیرین انقلاب اسلامی استآیت‌الله مصباح یزدی ارسال به دوست نسخه چاپي


بسیج از میوه‌های شیرین انقلاب اسلامی استآیت‌الله مصباح یزدی

بسیج از میوه‌های شیرین انقلاب اسلامی است


رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ قدس سره گفت: برای این‌که اسلام عزیز باقی بماند، باید مسلمانان از کفار بی‌نیاز شوند، بنابراین ما درس‌ها را می‌خوانیم تا از کفار بی‌نیاز شویم و نتیجه این می‌شود که درس خواندن و رسیدگی به امور علمی ارزش دینی دارد...

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله محمدتقی مصباح یزدی، 17تیر در نخستین گردهمایی کشوری مسئولان بسیج اساتید که در سالن جلسات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی قدس سره در ابتکاری عنوان بسیج را طرح کردند و در کنار فعالیتهایی که مسئولان رسمی و دولتی انجام میدهند، افرادی بدون ادعا و تحت عنوان کلی بسیج، نقش برجستهای ایفا میکنند.

رئیس مؤسسه امام خمینی قدس سره گفت: بسیج منشأ برکات فراوانی بوده و امروز شاهدیم که «حشدالشعبی عراق» نقش بسیار عظیمی در حفظ عراق و اسلامیت آن و همچنین وحدت شیعه و سنی ایفا میکند که این مهم ریشه در ابتکارات حضرت امام خمینی قدس سره دارد.

آیتالله مصباح یزدی با بیان اینکه بسیج یکی از میوههای رسیده و شیرین انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: بعضا پیش میآید که برخی مسایل سخت را در زندگی ساده میگیریم و برخی امور را که فی نفسه ساده است را جدی میگیریم و این باعث میشود که نیروهایمان صرف امور غیرضروری شود.

وی ابراز کرد: آنجا که خودمان را برای مسایل جدی آماده نکردهایم و از کنار مسایل جدی با مسامحه گذشتهایم، لطمه میخوریم و اینها در مسایل فردی، اجتماعی و دینی پیش میآید.

آیتالله مصباح یزدی مطرح کرد: انسان در سن محدود خود میتواند نفع بینهایت اخروی را برای خود کسب کرده و از ضرر بینهایت پرهیز کند، عکس این اتفاق نیز ممکن است و دین آمده به ما برنامهای نشان دهد و ما اگر از این برنامه پیروی کنیم نفع بینهایت میبریم، هیچ علمی نمیتواند چنین منفعتی به انسان عرضه کند و تنها دین چنین قابلیت را دارا است.

رئیس مؤسسه امام خمینی قدس سره یادآور شد: برای اینکه اسلام عزیز باقی بماند باید مسلمانان از کفار بینیاز شوند، بنابراین ما درسها را میخوانیم تا از کفار بینیاز شویم و نتیجه این میشود که درس خواندن و رسیدگی به امور علمی ارزش دینی دارد.

وی در پایان متذکر شد: لازم است بدانیم که نفع بینهایت در جهان اخروی حاصل میشود؛ باید پرسید که چند درصد از افراد بهدنبال نفع بینهایت هستند، ما اگر دین را به درستی بشناسیم از امور کم ارزش دست میکشیم؛ خداوند قرآن و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را فرستاده تا ما به سمت ارزشهای بینهایت حرکت کنیم.

 


خروج