*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٨١٩٠ ١٢:٥٠ - 1398/04/26    خواهران طلبه باید برای تبلیغ تربیت شوندآیت‌الله‌العظمی سبحانی در دیدار مدیران استانی حوزه‌‌های خواهران ارسال به دوست نسخه چاپي


 خواهران طلبه باید برای تبلیغ تربیت شوندآیت‌الله‌العظمی سبحانی در دیدار مدیران استانی حوزه‌‌های خواهران

خواهران طلبه باید برای تبلیغ تربیت شوند


این مرجع تقلید با بیان این‌که از برکات انقلاب اسلامی و امام خمینی‌ قدس سره، گسترش و توسعه حوزه‌های علمیه خواهران است، گفتند: اگر برادران باید عالم، مبلغ و نویسنده باشند، خواهران نیز می‌توانند مانند برادران این مسیر را بپیمایند...


به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله سبحانی، 19تیر در دیدار با مدیران استانی حوزههای علمیه خواهران که در دفتر معظمله برگزار شد، اظهار کردند: بهلطف خدا پساز پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژهای به حوزههای علمیه خواهران شده است.

معظمله با تأکید بر اینکه از برکات انقلاب اسلامی و امام خمینی قدس سره، گسترش و توسعه حوزههای علمیه خواهران است، ادامه دادند: اگر برادران باید عالم، مبلغ و نویسنده باشند، خواهران نیز میتوانند مانند برادران این مسیر را بپیمایند.

حضرت آیتالله سبحانی گفتند: باید از نظر مدت تحصیل میان خواهران و برادران طلبه تفاوت قائل شویم؛ چراکه برادران آزاد هستند و میتوانند ۱۰ یا ۱۵ سال درس بخوانند؛ اما خواهران بهدلیل اینکه بعداز ازدواج مسئولیتها و مشکلاتی دارند، باید تحصیلات کوتاهمدت داشته باشند.

ایشان با اشاره به اینکه تحصیلات خواهران طلبه باید بهگونهای باشد که در ۴ یا ۵ سال به هدف و نتیجه برسد، تأکید کردند: حدود ۸۰ درصد خواهران طلبه را باید برای تبلیغ و ۲۰ درصد را برای فقه و اجتهاد تربیت کنیم؛ چراکه نیاز ما به تبلیغ بیشتر است و همچنین مدت زمان تربیت یک مبلغ کمتر است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه گفتار همجنس به همجنس اثرگذاری بیشتری دارد، عنوان کردند: باید برنامهریزی شود تا مبلغان خواهر با قرآن و حدیث آشنا شوند و کلام اسلامی را فرابگیرند تا بتوانند به شبهات و سؤالات پاسخ بدهند، سخنرانی کنند و در میان بانوان به تبلیغ بپردازند.

ایشان بیان کردند: بسیاری از دروس مانند رسائل و مکاسب برای تربیت فقیه است و نیاز نیست که خواهران طلبه این دروس را فرابگیرند؛ بلکه خواهران طلبه باید دروسی را بیاموزند که بتوانند در جامعه به تبلیغ بپردازند؛ البته بخشی از خواهران طلبه که استعداد و توانمندیهای زیادی دارند، میتوانند در زمینههای فقهی، فلسلفه و کلام تحصیل کنند.


خروج