*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٨١٩٤ ١٢:٥٩ - 1398/04/26   نظرات اساتید راهگشای امور است آیت‌الله یزدی در دیدار هیأت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین ارسال به دوست نسخه چاپي


نظرات اساتید راهگشای امور است آیت‌الله یزدی در دیدار هیأت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین

نظرات اساتید راهگشای امور است


رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اساتید سرمایه‌ها و امیدهای آینده حوزه‌های علمیه هستند و توجه به نظرات آن‌ها می‌تواند برای خیلی از امور راهگشا باشد...


به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله محمد یزدی، 17تیر در دیدار اعضای هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن اشاره به ظرفیتهای مجمع و فعالیتهای خوبی که از زمان تأسیس آن تاکنون صورت گرفته، گفت: رهاورد تشکیل مجمع عمومی، اهتمام خاص به مسایل حوزه علمیه و اساتید و نگاه ویژه به مسایل نظام میباشد که هر دو موضوع نیاز به هماندیشی و کار جمعی دارد. اساتید سرمایهها و امیدهای آینده حوزههای علمیه هستند و توجه به نظرات آنها میتواند برای خیلی از امور راهگشا باشد.

رئیس جامعه مدرسین با بیان اینکه شناسایی و کادرسازی نیروهای کارآمد از میان نخبگان و اساتید برای حوزههای علمیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی، از مهمترین رسالتهای مجمع عمومی جامعه مدرسین میباشد، افزود: بسیاری از جایگاههای مهم و مراکز اثرگذار در کشور نیازمند نیروهای عالم و متعهد به انقلاب و ارزشهای آن میباشند که با ارتباط برقرار کردن با آنها میتوان به تقاضاها و نیازهای آنان از این جهت پاسخ داد و خلأهایی که گاهی پیش میآید را برطرف کرد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: توسعهای که در جامعه مدرسین بهواسطه تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین ایجاد شد نویدبخش حرکتهای نو براساس نیازهای حوزه، جامعه و نظام میباشد که با برنامهریزی مناسب و متناسب با نیازها این حرکتها سرعت بیشتری پیدا میکند.

وی توجه و درخواست اساتید جهت عضویت در مجمع عمومی جامعه مدرسین را امر مبارکی دانست که باید براساس اساسنامه و برنامه زمانبندی شده عضویت اساتید غیر عضو را سرعت بخشید.

در ابتدای این دیدار، حجتالاسلام والمسلمین فرخفال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین فعالیتهای مجمع را در راستای منویات مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان و سایر مراجع عظام دانست و افزود: بیشترین مصوبات هیئترئیسه مجمع در راستای تقویت طرحها و همکاری با مدیران محترم نهادهای عالی حوزوی میباشد. رصد جریانات و آسیبهای اجتماعی و صدور بیانیههای لازم و برگزاری اجلاسیهها در موضوعات متنوع از دیگر فعالیتهای مجمع عمومی میباشد.

وی فعالیت جدی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب و تشکیل کمیتههای دهگانه در این خصوص را از امور مهم دانست که اساتید ارجمند میتوانند در اینباره عرصهها نقش مهمی ایفا کنند.


خروج