*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٩٨٨٩ ١٠:٣٦ - 1398/08/19   جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای تصریح کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای تصریح کرد

برخی می‌کوشند فضای کشور را دوقطبی کنند


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت پایان ایام سوگواری اهل‌بیت‌ علیهم السلام و حلول ماه ربیع‌الاول بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش خبرگزاری حوزه، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن شکرگزاری توفیق برگزاری باشکوه مجالس عزاداری ماه‌های محرم و صفر، از همه مسئولان و مجموعه‌های علمی، دینی و تبلیغی خواست برای گسترش اسلام در همه ابعاد و عمل به همه‌ی احکام نورانی اسلام بکوشند و بر حل مشکلات مردم تمرکز کنند. متن کامل این بیانیه بدین شرح است...


بسمالله الرحمن الرحیم

خدا را شاکریم که اجتماعات حسینی و مجالس ذکر مناقب اهلبیت علیهم السلام هرسال با گستره بیشتری در سراسر میهن اسلامی و بسیاری از نقاط جهان برگزار میشود، اجتماعاتی که افزون بر روشن نگاهداشتن شعلههای عشق و عاطفه نسبت به ائمه اطهار، زمینههای تقویت ایمان و کسب معارف از چراغ هدایت و سفینهی نجات امت، امام حسین علیه السلام و گسترش همه ابعاد اسلام را نیز فراهم میکند.

خدا را شاکریم، امسال نیز مردم مؤمن و انقلابی ایران همانند همیشه با برگزاری مجالس عزاداری در ماههای محرم و صفر نسبت به تعظیم شعائر دینی اهتمام ویژهای داشتند و در ترویج معارف اسلامی کوشیدند.

راهپیمایی بینظیر اربعین امسال نیز بهرغم سانسور شدید رسانههای استکبار و دولتهای وابسته، بازهم رخنمود و صحنههایی بیمانند از شیدایی و دلدادگی به اباعبدالله الحسین علیه السلام و مکتب اهلبیت علیهم السلام را به تصویر کشید. همچنین مهماننوازی کریمانهی ارادتمندان اهلبیت علیهم السلام در این ایام صحنههایی آفرید که جهان کمتر به خود دیده است.

صحنههایی از حضور پرشور همه اقشار بهویژه جوانان در هیئتها و تکایا و حضور معنیدار مسلمانان و دیگر ادیان سراسر جهان در راهپیمایی اربعین، منطقه را به مدرس بزرگ درسهای قیام حسینی تبدیل کرده و امید است، این صحنههای پرشور همهی ما را به هدف اصلی شهید کربلا، امام حسین علیه السلام که همانا احیای رسالت اسلام عزیز در همهی ابعاد معرفتی، عاطفی و عملی آن است راهبری کند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر و تشکر از همه خادمان مکتب حسینی در اقصا نقاط جهان علیالخصوص در ایران و عراق اعلام میدارد: امروز به برکت انقلاب اسلامی فرصت ترویج معارف اهلبیت علیهم السلام بیشازپیش فراهمشده و نظام اسلامی در احیای باعظمت این مجالس نقش بسزایی داشته است، نقشی که همه مسلمانان بهویژه پیروان مکتب اهلبیت علیهم السلام در سراسر جهان نیز بر این حقیقت آگاه و معترفاند و شاکر و قدردان این نعمت هستند. راهپیمایی بزرگ اربعین و دیگر مجالس و اجتماعات مذهبی نشان میدهد گرایش عاطفی بهسوی دین و شعائر دینی رو به افزایش است و فرصتی گرانبها برای گسترش همهجانبهی دین فراهم کرده است. از اینرو، بر همه مجموعههای علمی، دینی و تبلیغی لازم است برای گسترش اسلام در همه ابعاد، بهویژه ابعاد معرفتی و عمل به همهی احکام نورانی اسلام بکوشند.

متأسفانه مقارن با ایام اربعین حسینی و نمایش باشکوه ابراز ارادت جهانی به ساحت قدسی سیدالشهداء علیه السلام و تجلی همگرایی اسلامی دو ملت عزیز ایران و عراق، شاهد برخی بیمبالاتیها در کشور در قالب سوق دادن بانوان به ورزشگاههای آقایان بودیم. امری که بیشک در مسیر احیای دین و عمل به ارزشهای اسلام و انقلاب نیست. امروز وظیفه اصلی مسئولان نظام اسلامی حل مشکلات اقتصادی و تأمین عزت و سربلندی ملت ایران است. معالأسف به نظر میرسد برخی مسئولان میکوشند، بهجای حل مشکلات یادشده در هر فرصت حاشیهسازی کرده و فضای کشور را دوقطبی کنند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ناصحانه متذکر میشود؛ اهتمام به شرع مقدس و تخطی نکردن از احکام دینی در زمرهی وظایف ذاتی هر مسئول در نظام جمهوری اسلامی ایران است و مسئولان باید بر حل مشکلات مردم تمرکز کنند و نباید این وظیفه، با حاشیهسازیها نادیده گرفته شود.

مسئولان باید ضمن رسیدگی به وضع نابسامان معیشت مردم، علاوه بر تعامل عزتمند با جهان، با تکیهبر توانمندیهای داخلی، از ظرفیتهای کمنظیر جوانان متدین و انقلابی بهطور ویژه استفاده کنند و بکوشند مشکلات و آلام این مردم عزیز را کاهش دهند. بیتردید حل مشکلات در گرو مدیریت صحیح، رعایت موازین اسلامی و قطع امید از دنیای استکبار و وابستگان آنهاست.

در پایان امیدواریم خداوند قلب مقدس حضرت ولیعصر؟عج؟ را از اقامه کنندگان مجالس اهلبیت علیهم السلام خشنود کند و همهی مسئولان و ملت مؤمن ایران را همواره در صراط مستقیم اسلام و انقلاب استوار، ثابتقدم و مشمول الطاف و نصرت الهی بگرداند.

همچنین از خداوند متعال برای ملت و دولت عراق و همهی کسانی که در سراسر جهان برای برپایی هرچه باشکوهتر مراسم بینالمللی اربعین و حفظ شعائر و اعتلای اسلام عزیز کوشیدند، دوام عزت و سربلندی مسئلت مینماییم.

والسلام علیکم ورحمةالله وبرکاته

محمد یزدی/ رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


خروج