*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٠٠٠١ ١٩:٠٣ - 1398/08/24    با شعار «قرآن؛ پیشران تحول و پیشرفت»  ارسال به دوست نسخه چاپي


با شعار «قرآن؛ پیشران تحول و پیشرفت»

اولین کنفرانس نظریه‌پردازی قرآن در حوزه علوم انسانی برگزار می‌شود


مصطفی برهانی از برگزاری اولین کنفرانس نظریه‌پردازی قرآن در حوزه علوم انسانی با شعار «قرآن، پیشران تحول و پیشرفت» خبر داد. به گزارش خبرگزاری حوزه، عضو هیأت علمی پژوهشکده اعجاز قرآن در دانشگاه شهید بهشتی قدس سره از برپایی همایشی قرآنی خبر داد و گفت: اولین کنفرانس بین‌المللی و دومین کنفرانس ملی نظریه‌پردازی‌های علمی قرآن در حوزه علوم انسانی و علوم طبیعی با شعار «قرآن؛ پیشران تحول و پیشرفت» برگزار می‌شود...وی با اشاره به اهداف این کنفرانس گفت: در این همایش جایگاه محوری قرآن در حوزه علوم انسانی-اسلامی و علوم طبیعی تبیین میشود و ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و استخراج آموزههای راهگشای آن در عرصه علوم طبیعی و علوم انسانی و زمینه‌‌سازی برای به اشتراکگذاری تجارب و نتایج تحقیقات اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی درباره تمام جنبه‌‌های علوم طبیعی و انسانی قرآن به همراه شناسایی راهبردهای آموزههای قرآنی در عرصه علوم طبیعی و انسانی را میتوان از اهداف این کنفرانس برشمرد.

برهانی درباره محورهای این همایش در حوزه علوم انسانی گفت: دیدگاههای نظریهپردازی قرآن، مولفههای نظریه پردازی قرآنی، روشهای نظریهپردازی علمی قرآن و آسیبهای نظریهپردازی علمی قرآن از محورهای این همایش است. همچنین موضوعات اقتصاد، تعلیم و تربیت، روانشناسی، جامعه‌‌شناسی، حقوق، مدیریت، کلام، فلسفه، علوم سیاسی، علوم اسلامی و تاریخ نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اما در زمینه علوم طبیعی نیز نظریهپردازیهای علمی قرآن در حوزه فیزیک، زیستشناسی، زمین‌‌شناسی و کیهان شناسی(نجوم) از محورهای این همایش در علوم طبیعی خواهد بود.

دبیر بخش بینالمللی همایش نظریهپردازیهای علمی قرآن در حوزه علوم انسانی با اشاره به زمان ارسال مقالات اظهار داشت: این همایش ۲۷ و ۲۸ آذرماه در دانشگاه صنعتی مالکاشتر برگزار خواهد شد و صاحبنظران تا ۳۰ آبان برای ارسال مقالات فرصت دارند. همچنین اعلام تاریخ داوری مقالات ۱۵ آذر خواهد بود.

علاقهمندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به آدرس: www.iquransa.com مراجعه کرده و یا مقالات خود را به پست الکترونیک info@iquransa.com ارسال نمایند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج