*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٠٠١٠ ١٩:٢٥ - 1398/08/24   لزوم تقویت نهضت خدمت‌رسانی طلاب و روحانیون به جامعه اسلامیدر تفاهم‌نامه مرکز خدمات حوزه و سازمان تبلیغات اسلامی تأکید شد ارسال به دوست نسخه چاپي


لزوم تقویت نهضت خدمت‌رسانی طلاب و روحانیون به جامعه اسلامیدر تفاهم‌نامه مرکز خدمات حوزه و سازمان تبلیغات اسلامی تأکید شد

لزوم تقویت نهضت خدمت‌رسانی طلاب و روحانیون به جامعه اسلامی


رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به منظور افزایش همکاری دو مجموعه، با هم دیدار و گفت‌و‌گو کردند. به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام و‌المسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از معاونان این سازمان، ۱۳آبان با حضور در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با رئیس و معاونان این مرکز دیدار و گفت‌و‌گو کردند...


رئیس مرکز خدمات حوزههای علمیه در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: این همدلی و همفکری میان دو سازمان کمک میکند تا در این برهه حساس به رسالت اصلی خود بهتر عمل کنیم.

حجتالاسلام والمسلمین ربانی با اشاره به رویکرد هدفمندی برنامهها و فعالیتهای مرکز خدمات حوزههای علمیه گفت: بر اساس این رویکرد، مرکز خدمات در نظر دارد از مبلغین برتر حمایت بیشتری انجام دهد و سازمان تبلیغات اسلامی میتواند در معرفی مبلغین ممتاز و برتر با مرکز خدمات همکاری کند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامههای جدید مرکز خدمات توانمندسازی معیشتی خانوادههای طلاب و روحانیون است، افزود: در تلاشیم با برگزاری کارگاههای آموزشی فنی و حرفهای ویژه خانوادههای روحانیون، آنها حرفهای را یاد بگیرند تا حداقل بتوانند هزینههای زندگی خود را کم کرده و به اقتصاد خانواده نیز کمک کنند.

رئیس مرکز خدمات حوزه گفت: استفاده از ظرفیتهای دو مجموعه در برگزاری اردوهای خانوادگی و فرهنگی از دیگر محورهای همکاری دو مجموعه میتواند باشد.

وی تصریح کرد: برای ارائه خدمات مناسب و هدفمند نیازمند این هستیم که اطلاعات پذیرشی طلاب بهروز باشد و دو نهاد میتوانند با تبادل اطلاعات در به روز رسانی این اطلاعات همکاری کنند.

در ادامه، حجتالاسلام والمسلمین قمی نیز بر همافزایی دو مجموعه تأکید کرد و این افزایش همکاری را در مسیر ارتقای کار تبلیغ دانست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی ارادهای جدی بر افزایش همکاری و همافزایی با مرکز خدمات حوزههای علمیه دارد و در این راه نباید به تفاهمنامه و قراردادها بسنده کرد.

در ادامه جلسه، معاونتها و مدیران کل سازمان تبلیغات و مرکز خدمات به بیان عرصههای مختلف همکاری دو مجموعه پرداختند و در پایان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

گفتنی است، ارتقای کارکرد تبلیغی و فعالیتهای فرهنگی اجتماعی طلاب و روحانیون، ارتقای هویتی و کارکردی خانواده و همسران طلاب و مبلغان، حمایت هدفمند از مبلغان و خانواده ایشان و تقویت نهضت خدمترسانی طلاب و روحانیون به جامعه اسلامی ازجمله اهداف تفاهمنامه مرکز خدمات و سازمان تبلیغات اسلامی است.


خروج