*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > هدف امت واحده پاکستان، ترویج اسلام با محوریت اهل‌بیت علیهم السلام است


بین الملل, بین الملل, اخبار افق, بین‌الملل, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٢٩٩٠ ١١:٢٧ - 1397/07/05   هدف امت واحده پاکستان، ترویج اسلام با محوریت اهل‌بیت علیهم السلام است رئیس حزب امت واحده پاکستان در گفت‌وگو با حوزه ارسال به دوست نسخه چاپي


هدف امت واحده پاکستان، ترویج اسلام با محوریت اهل‌بیت علیهم السلام است رئیس حزب امت واحده پاکستان در گفت‌وگو با حوزه

هدف امت واحده پاکستان، ترویج اسلام با محوریت اهل‌بیت علیهم السلام است


حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدامین شهیدی گفت: در وجود همه مسلمانان عشق، محبت و مودت اهل‌بیت علیهم السلام هست و اگر ما عشق و محبت اهل‌بیت علیهم السلام را محور وحدت قرار دهیم، مسلمانان متحد می‌شوند. حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدامین شهیدی در گفت‌وگو با سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه به بیان نکاتی درباره وحدت میان مسلمانان پاکستان پرداخت...

 

حجتالاسلام والمسلمین محمدامین شهیدی گفت: در وجود همه مسلمانان عشق، محبت و مودت اهلبیت علیهم السلام هست و اگر ما عشق و محبت اهلبیت علیهم السلام را محور وحدت قرار دهیم، مسلمانان متحد میشوند.

حجتالاسلام والمسلمین محمدامین شهیدی در گفتوگو با سرویس بینالملل خبرگزاری حوزه به بیان نکاتی درباره وحدت میان مسلمانان پاکستان پرداخت.

وی تحلیلگر مسایل پاکستان و خاورمیانه، عضو اسبق شورای ایدئولوژی اسلامی، معاون سابق دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین و رهبر حزب امت واحده و نائب رئیس شورای همبستگی ملی پاکستان است.

متن این گفتوگو بدین شرح است:

حزب امت واحده برای چه هدفی تأسیس شده و چه برنامههایی برای آینده دارد؟

حزب امت واحده در سال ۲۰۱۵ میلادی تأسیس شد و در این حزب علما و شخصیتهای برجسته از مذاهب مختلف مانند دیوبندی، اهل حدیث، بریلوی و شیعه حضور دارند.

هدف امت واحده ترویج معارف اسلامی با محوریت اهلبیت علیهم السلام و بیدار کردن امت مسلمان در اموری است که هنوز یا در موردش آگاهی ندارند و یا باعث غفلت امت اسلامی شده است.

هدف دیگر امت واحده این است که با دشمنان اهلبیت علیهم السلام و وحدت اسلامی در شبهقاره هند مبارزه کنند، زیرا در شبه قاره هند محبت و همدلی میان مردم وجود دارد ولی متأسفانه از طرف دشمن برای دور کردن مردم از اهلبیت علیهم السلام توطئههای زیادی انجام میشود.

در این حزب از 4 استان کشور علما و شخصیتهای برجسته از مذاهب مختلف حضور دارند و تاکنون فعالیتهای مختلفی مانند برگزاری چندین کنفرانس، انتشار کتب در موضوعات مختلف و انتشار معارف اهلبیت علیهم السلام در فضای مجازی و کارهای دیگر انجام دادیم و این فعالیتها ادامه دارد.

یکی از جنبههای فعالیت امت واحده نیز موضوع مهدویت بهعنوان یک موضوع اسلامی است زیرا ما بر این باوریم که مهدویت فقط مربوط به شیعیان نیست، بلکه یک موضوع اسلامی است که باید اهل سنت به این مسئله توجه کنند و در این موضوعات کنفرانسهای مختلف در مدارس اهل سنت، اهل حدیث و بریلوی برگزار کردهایم و لذا این فعالیتها در پاکستان ادامه دارد.

اتحاد شیعه و سنی در پاکستان در چه سطحی است؟

پاکستان کشوری است که در آن از همه مذاهب مانند سنی، دیوبندی، بریلوی یا شیعه و... وجود دارد و با صرفنظر از مسایل اختلافی؛ موضوعاتی مانند عشق، محبت و مودت اهلبیت علیهم السلام میان مسلمانان وجود دارد و همه به اهلبیت علیهم السلام احترام میگذارند و اگر ما عشق و محبت اهل بیت علیهم السلام را محور وحدت قرار دهیم، مسلمانان به راحتی متحد میشوند.

راه اصلی وحدت در پاکستان چیست؟

اگر بخواهیم در پاکستان مسلمانان را نزدیک کنیم، راه اصلی سیاسی نیست، بلکه باید برای وحدت راه معنوی را انتخاب کنیم و لذا راه باز است و هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

به نظر شما راهحل اختلاف میان احزاب شیعه چیست؟

اختلاف در درون انسان است، البته اختلافات در بعضی مواقع اختلاف تفکری است و بعضی مواقع چیزهای مادی است. کسانی که اختلاف فکری داشته باشند میتوانند با صحبت کردن این اختلافات را حل یا کم کنند و برای یک هدف بزرگ باهم حرکت کنند، اما اگر منشاء اختلاف چیزهای مادی باشد در این مواقع اتحاد سختتر خواهد شد.

امام خمینی قدس سره میفرمودند: اگر ۱۲۴هزار پیامبر باهم در یکشهر و یکزمان زندگی کنند اختلافی نخواهد شد؛ زیرا هدف اصلی پیامبران جلب رضایت خداوند است.

در پاکستان هم اگر در میان احزاب انقلابی شیعی اختلاف فکری وجود داشته باشد، باید توجه داشت ما بیوارث نیستیم. ما نقطه اشتراکی داریم به نام «ولایت» که زیر سایه او میتوانیم متحد و بر مشکلات پیروز شویم.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

  ویژه نامه نوروز و سبک زندگی اسلامی

 

ویژه نامه فجر چهلم


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد