*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٩١٩٩ ٢٢:١٢ - 1397/01/27     حکومت، مقابل گناه علنی در جامعه وظیفه و مسئولیت داردآیت‌الله‌العظمی ‌سبحانی  ارسال به دوست نسخه چاپي


  حکومت، مقابل گناه علنی در جامعه وظیفه و مسئولیت داردآیت‌الله‌العظمی ‌سبحانی

حکومت، مقابل گناه علنی در جامعه وظیفه و مسئولیت دارد


بی‌حجابی یک نوع بیماری است که به دیگران سرایت می‌کند و دیگران نیز دچار آن خواهند شد. مسئله این است که این گناه اگر علنی شد، جامعه را آلوده می‌کند و حکومت باید جلوی چنین گناهی را بگیرد. به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت‌الله سبحانی در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم در پاسخ به یک مقاله‌ای درباره حجاب، اظهار داشتند: شخص اگر بخواهد تظاهر به گناه کند، به دیگران ضرر می‌زند؛ امروز سن ازدواج جوانان ما بالا رفته و یقیناً بی‌حجابی‌ها مفاسدی را به‌دنبال خواهد داشت...

بیحجابی یک نوع بیماری است که به دیگران سرایت میکند و دیگران نیز دچار آن خواهند شد. مسئله این است که این گناه اگر علنی شد، جامعه را آلوده میکند و حکومت باید جلوی چنین گناهی را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله سبحانی در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم در پاسخ به یک مقالهای درباره حجاب، اظهار داشتند: شخص اگر بخواهد تظاهر به گناه کند، به دیگران ضرر میزند؛ امروز سن ازدواج جوانان ما بالا رفته و یقیناً بیحجابیها مفاسدی را بهدنبال خواهد داشت.

ایشان ابراز داشتند: عجب این است که نویسنده مقاله میگوید: «اگر بیحجابی و برهنگی مفاسدی بهدنبال داشته باشد و اوباشی را حرکت دهد»، خارج از بحث ماست؛ که در پاسخ میگوییم بحث ما همین است، بیحجابی تحریک شهوات را بهدنبال دارد که در ادامه آن مفاسد زیادی خواهد آمد.

این مرجع تقلید با تصریح بر اینکه بیحجابی یک نوع بیماری است که به دیگران سرایت میکند و دیگران نیز دچار آن خواهند شد، ابراز داشتند: ما درباره حجاب از کلمه «اجباری» استفاده نمیکنیم؛ مسئله این است که این گناه اگر علنی شد، جامعه را آلوده میکند و حکومت باید جلوی چنین گناهی را بگیرد.

معظمله در پاسخ به ایجاد شبهه نویسنده این مقاله مبنی بر اینکه وقتی آیات حجاب نازل شد، زنان را فوراً وادار به حجاب نکردند، گفتند: در مسئله غیرحجاب هم گناهان دیگری داریم که دستور صریح قرآن بر ترک آن نیامده؛ اما دلیل نمیشود که حکومت در مقابل این گناهان ساکت بنشیند.

این مرجع تقلید اظهار داشتند: نویسنده این مقاله در تفسیر آیه 41 سوره حج اشتباه کرده و بیان میکند که این آیه راجع به امر به معروف لسانی است؛ عجب؛ «الذین ان مکناهم» یعنی چه؟ یعنی قدرت دادیم، حکومت دادیم؛ در این آیه کلمه «أمروا» وجود دارد؛ پس معلوم میشود که حکومت در مقابل گناهان عملی مسئولیت دارد.

معظمله ابراز داشتند: امر به معروف دارای مراتبی است؛ یک مرتبه آن ارشاد میباشد که برای همه است؛ اما یک مرتبه آن برای حکومت است و حکومت مؤظف به انجام آن میباشد.

ایشان در پایان با اشاره به تبعات و پیامدهای انتشار این مقاله درباره حجاب، خطاب به نویسنده آن گفتند: نشر این مقاله در شرایطی که دختری ناآگاه روسری خود را از درخت آویزان میکند و یا چند نفر از مسئولان که زنان برای آنان در برج میلاد میرقصند، مناسب نیست و ذهن آنان را به سمت ادامه این کارها سوق میدهد؛ نشر این مقالات در این شرایط نشان میدهد که شما با آنان هماهنگ هستید که یقیناً اینطور نیست.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج