*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده, افق خانواده شماره خبر: ٤٠١٤٢١ ١٥:٥٤ - 1397/04/14   تاثیر استرس بر لکنت زبان در کودکان ارسال به دوست نسخه چاپي


تاثیر استرس بر لکنت زبان در کودکان

تاثیر استرس بر لکنت زبان در کودکان


قیومی، مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفتار والدین، انتظار بیش از حد سن و توان کودک، سخت‌گیری و استرس‌های محیط را از جمله عوامل محیطی در لکنت زبان کودکان عنوان کرد. به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان، قیومی افزود: وقتی یک کودک ناروانی در گفتار دارد باید توسط یک گفتار درمان ارزیابی و مشخص شود در چه درجه از طبقه بندی ناروانی قرار دارد، این اختلال از ناروانی طبیعی تا لکنت شدید طبقه بندی می‌شود...

قیومی، مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفتار والدین، انتظار بیش از حد سن و توان کودک، سختگیری و استرسهای محیط را از جمله عوامل محیطی در لکنت زبان کودکان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان، قیومی افزود: وقتی یک کودک ناروانی در گفتار دارد باید توسط یک گفتار درمان ارزیابی و مشخص شود در چه درجه از طبقه بندی ناروانی قرار دارد، این اختلال از ناروانی طبیعی تا لکنت شدید طبقه بندی میشود.

وی ادامه داد: باید ارزیابی شود که کودک هنگام صحبت چه علامت گفتاری و فیزیکی دارد به طور مثال علائمی مانند تکرار، گیر، کشیده گفتن بیش از حد، چندبار در گفتار و حرکات اضافه چشم، لرز و فک اتفاق افتد.

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس گفت: اشتباهی که خانوادهها انجام میدهند این است که هنگام صحبت کودک به او میگویند درست صحبت کند یا نفس عمیق بکشد و خیلی آهسته حرف بزند یا به جای کودک خود حرف میزنند که این موارد باعث استرس کودک و استرس باعث تشدید لکنت میشود.

قیومی افزود: لکنت یک اختلال روانی گفتار است، روانی گفتار یکی از ویژگیهای داشتن یک ریتم خوب و تداوم گفتار میباشد و تداوم گفتار یعنی اینکه وقتی فرد حرف میزند از یک صدا به صدای دیگر، یا یک کلمه به کلمه دیگر نرود، حرف زدن با سهولت باشد و گفتار قطع نشود.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج