*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٦١٠٣ ١٣:٣٤ - 1397/12/20   لبیک فیضیه به گام دوم انقلابدر اجتماع عظیم علماء و طلاب در مدرسه فیضیه تصریح شد  ارسال به دوست نسخه چاپي


لبیک فیضیه به گام دوم انقلابدر اجتماع عظیم علماء و طلاب در مدرسه فیضیه تصریح شد

لبیک فیضیه به گام دوم انقلاب


تجمع عظیم حوزویان؛ علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در حمایت و لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد، با حمایت مراجع عظام تقلید، جامعه مدرسین، شورای‌عالی حوزه‌های علمیه، و شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی، با حضور آیات و حجج‌اسلام مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ قدس سره، حسینی بوشهری دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علیه، مقتدایی، خاتمی و غروی از اعضای شورای‌عالی حوزه‌ ، اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه‌ علیها السلام، بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران و دیگر علما و فضلای حوزه 12 اسفند در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار شد...


 واکنش مثبت مراجع به بیانیه گام دوم بدین معناست که دشمن جدایی حوزه از ولایت را به گور خواهد برد

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله سیداحمد خاتمی در اجتماع عظیم علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم اظهار داشت: امروز تقویت اسلام ناب، تشیع و مکتب اهلبیت علیهم السلام به تقویت ولایت گره خورده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: در این گام مقدس بزرگان، اساتید، مراجع عظام تقلید و اعاظم پیشگامند و آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی در رابطه با بیانیه دوم انقلاب واکنش مثبتی نشان دادند که بدین معناست که دشمنان آرزوی جدایی حوزه از انقلاب و ولایت را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به پیام این تجمع حوزویان در مدرسه فیضیه افزود: شرکتکنندگان در این تجمع، این پیام را به همگان میدهند که حوزه؛ انقلابی بود، هست و تا آخر این خط را ادامه خواد داد.

آیتالله خاتمی تأکید کرد: زمانی که رهبر انقلاب این پیام را صادر کردند، جامعه مدرسین کمیتهای تشکیل داد تا مشخص شود که حوزه چه کمکی میتواند به تحقق این بیانیه انجام دهد.

عضو شورایعالی حوزههای علمیه بیان کرد: معنای حضور در این اجتماع این بوده که این بیانیه آغاز راه و نقشه راه است و قطعاً اگر این پیام محدود به این تجمعات شود، جفا به آن بوده و آنچه مهم است اجرایی شدن پیام میباشد.

وی با اشار به اینکه این پیام را باید بارها با دقت مطالعه کرد، اظهار داشت: رهبر انقلاب وقت فراوانی برای این پیام گذاشتند که روح این پیام مانند پیام امیرالمؤمنین علیه السلام بوده که فرمود اگر جامعهای میخواهد مشمول رحمت الهی شود باید آن را رعایت کند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: رهبر انقلاب عقبافتادگی کشور در زمان طاغوت را به روشنی در بیانیه تشریح کردند؛ ۵۰ سال تمام در این کشور اخلاقستیزی، دینستیزی، مردمستیزی و استقلالستیزی حاکم بود و در همین مدرسه فیضیه جلادان طاغوت با تهاجم به آن، این مکان را تبدیل به میدان جنگ کردند.

وی مطرح کرد: در عرصه علم و فناوری، در ایجاد زیرساختهای حیاتی، اقتصادی و مردمی، به اوج رساندن، مشارکت مردمی و غیره نیز جمهوری اسلامی پیروزیهای بزرگی بهدست آورده و در زمان طاغوت یک انتخابات با مشارکت مردم برگزار نشد؛ اما به برکت انقلاب اسلامی، مردم بیش از ۳۵ بار پای صندوق رأی آمدند.

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: مردم امروز به خوبی میتوانند مسایل سیاسی را تحلیل کنند؛ در عدالت هنوز به قله نرسیدیم اما اینکه کسی بگوید هیچ گامی برای عدالت برداشته نشده، اشتباه است.

آیتالله خاتمی اضافه کرد: ایستادگی روزافزون در برابر قلدران جهان از برکات انقلاب اسلامی بوده و پساز سقوط شوروی سابق آمریکا قصد ابرقدرت شدن داشت، اما به فضل خدا کسانی که آمریکا را به زیر کشاندند، ملت بزرگ ایران بودند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری آینده را به چند عنصر گره دادند که علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت، استقلال آزادی و عزت ملی در روابط خارجی، مرزبندی با دشمنان و سبک زندگی دینی عناصری هستند که آینده انقلاب را رقم خواهند زد.

امام جمعه موقت تهران افزود: تقویت ایمان به خدا و وعدههای او از مهمترین ویژگیهایی بوده که ما را در انقلاب پیروز کرد و برخی از جلوههای بیدینی و بیحجابیهای فزاینده عادی نبوده و توطئه دشمن است.

آیتالله خاتمی مطرح کرد: اطاعت از ولایت فقیه باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه ولی فقیه تنها یک رهبر سیاسی نبوده و جانشین عام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

عضو خبرگان رهبری تأکید کرد: مردم از اصول انقلاب جدا نخواهند شد و ما مسئولان نباید از این اصول جدا شویم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ما نیز همچون شما طلاب جوان انقلابی همان هیجان و شور را برای تحقق این آرمانها داریم ابراز کرد: ما حوزویان یک مجموعه هستیم که رهبر انقلاب در رأس این مجموعه قرار دارند؛ مراجع عظام تقلید جمعی را برای شورایعالی منصوب کردهاند و من بهعنوان یکی از اعضای این شورا شهادت میدهم که همه اعضا تضمین کردیم که یک ریال بابت این کار نگیریم و تمام دغدغه بر اجرایی شدن آرمانهای انقلاب است.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: این مردم هستند که انقلاب را نگه داشته و حکومت پنجساله امیرالمؤمنین علیه السلام را کنار رفتن مردم به پایان رساند؛ مردم کوفه علی علیه السلام را تنها گذاشتند و باید به کسانی که شعار میدهند ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند آفرین گفت.

آیتالله خاتمی ادامه داد: مقاومت و ایستادگی عنصری مهم بوده و دشمن میخواهد ملت ایران را خسته معرفی کند؛ اما ملت به همه ثابت کرده که به هیچ وجه خسته نخواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز بدترین منکر در این کشور ناراضی کردن مردم بوده و من این بشارت را به همگان میدهم که این پایان فشارهای دشمنان است و ملت ایران با مقاومت خود آمریکا را به زانو درخواهد آورد.

 


خروج