*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٦١٤٢ ١٣:٤٦ - 1397/12/21    دادستان رژیم صهیونیستی ارسال به دوست نسخه چاپي


دادستان رژیم صهیونیستی

حکم تعطیل‌سازی مسجد باب‌الرحمه را تمدید می‌کند


به‌گفته گروهی از وکلای فلسطینی، دادستانی رژیم صهیونیستی، خواستار تجدید حکم بسته شدن مسجد باب‌الرحمه در محوطه مسجدالاقصی شده است...


به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از آناتولی، بهگفته یک گروه از وکلای فلسطینی، دادستانی کل رژیم صهیونیستی، خواستار تجدید حکم بسته بودن مسجد بابالرحمه، یکی از چندین مسجد واقع در محوطه مسجدالاقصی شده است.

گفتنی است، مسجد بابالرحمه نخستین بار در سال 2003 توسط مقامات رژیم صهیونیستی بسته شد و در سال 2017 حکم بسته بودن این مسجد را تمدید کرد. در اواسط فوریه، مقام اوقاف دینی بیتالمقدس پساز سالها و در پی اعتراضات و تظاهرات فلسطینیان، مسجد را بازگشایی کرد.

چند روز قبل هم در یک بیانیه مشترک، چند تن از وکلای فلسطینی که خودشان را وقف دفاع از مسجدالاقصی کردهاند، اعلام نمودند که از درخواست دادستانی کل رژیم صهیونیستی برای بسته بودن دوباره این مسجد با این ادعای کاذب که مسجد مورد استفاده کمیته میراث اسلامی قرار دارد، آگاه میباشند.

در بیانیه وکلای فلسطینی آمده است: مقامات اوقاف باید تلاشهای دیپلماتیک را در بالاترین سطح بهکار بگیرند و اسرائیلیها را مجبور به احترام گذاشتن به کنوانسیونهای بینالمللی کرده و تمامی درخواستها بر اساس ادعاهای غلط را پس بگیرند.


خروج