*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٦١٧٤ ١٢:١٧ - 1397/12/22   عضو خبرگان رهبری تأکید کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


عضو خبرگان رهبری تأکید کرد

حوزه علمیه از مهم‌ترین ارکان تحقق گام دوم انقلاب است


حجت‌الاسلام والمسلمین کعبی با اشاره به نقش‌آفرینی حوزه در عرصه‌های مختلف، حوزه علمیه را از مهم‌ترین ارکان تحقق گام دوم انقلاب دانست...

 

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین عباس کعبی، 8 اسفند در همایش نقش حوزه در گام دوم انقلاب اسلامی که در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، از مهمترین وظایف حوزه را شناخت و تبیین و تفسیر اسلام ناب محمدی بر پایه مکتب اهلبیت علیهم السلام دانست و گفت: از دیگر نقشهای حوزویان میتوان به حفظ و دفاع از اسلام و مکتب اهلبیت علیهم السلام و مقابله با نفوذ و تخریب، بدعتگذاری، فساد، تضعیف و تلاش برای اسلامزدایی دشمن اشاره کرد.

وی افزود: بیدارگری جامعه از دیگر رسالتهای اصلی روحانیت و حوزههای علمیه است؛ از جمله وظایف دیگر حوزویان میتوان به هدایت و راهنمایی آحاد جامعه بر اساس نیاز اقشار، اصناف و تربیت مبلغان حرفهای در رشتههای گوناگون اشاره کرد.

وی با ذکر این مطلب که روحانیت در عین اقتدار، مظلوم و در عین مظلومیت، پیشگام و همچنین در میدان فداکاری و ایثار حضور دارد، بیان کرد: دشمن تلاش میکند روحانیت حاضر در صحنه را منزوی کند و با توجه به نقش تاریخی روحانیت باید نقش حوزه در تحقق گام دوم انقلاب بررسی شود.

حجتالاسلام والمسلمین کعبی بیان داشت: حوزه علمیه در گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسیار زیاد و با ارزشی دارد. مهندسی و برنامهریزی و تأثیر حضور روحانیت در صحنه بسیار مهم است، موتور محرک در بیانیه گام دوم انقلاب جوان مؤمن، انقلابی و فاضل توانمند حوزوی هستند که خودجوش فعالیت میکنند، حوزه علمیه باید به جوان حوزوی توجه کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به 7 مرحلهای بودن بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: هر کدام از این گامها دارای اولویتهایی است که حوزه علمیه در آنها نقشی بیبدیل دارد؛ طلاب در تحقق عدالت و مبارزه با فساد و نقش زندگی اسلامی نقش مستقیم دارند.

وی با ذکر این مطلب که حوزههای علمیه در زمینه آگاهیسازی و بیدارگری و ترسیم مناسبتهای حوزه و نظام در همه جهات نقشآفرین هستند، یادآور شد: همچنین حوزه در زمینه اسلامی کردن علوم انسانی و عملیاتی کردن سند آموزش و پرورش و تحکیم ارتباط آموزش و پرورش و تربیت نسل جوان و کارآمد نقشی عظیم به عهده دارد.

این استاد حوزه یادآور شد: جوانان نیز در گام دوم انقلاب اسلامی نقشی حساس دارند؛ باید از انرژی جوانان حوزوی، متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی به نحو احسن استفاده کرد و در این زمینه مؤسسات آموزشی و تبلیغی رسالت مهمی بر عهده دارند.


خروج