*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٦١٧٥ ١٢:١٨ - 1397/12/22   در بیانیه شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح شد ارسال به دوست نسخه چاپي


در بیانیه شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح شد

گام دوم انقلاب در دستور شورای عالی حوزه‌های علمیه


شورای‌عالی حوزه‌های علمیه در بیانیه‌ای، حمایت خود را از بیانیه راهبردی رهبری معظم در تشریح گام دوم انقلاب اسلامی اعلام و از عملیاتی‌سازی و در دستور کار قرار گرفتن آن خبر داد...

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن بیانیه شورایعالی حوزههای علمیه در حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به این شرح است: اکنون که با سربلندی، چهل سالگی حکومت الهی، اسلامی را پشت سر گذاشتهایم، مفتخریم شاهد ورود مبارک انقلاب شکوهمند اسلامی به فصل جدید زندگی خود، مرحله «خودسازی، جامعهپردازی و تمدنسازی» باشیم.

در ادامه بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی طی این دوران پرفراز و نشیب و توطئههای روزمره بدخواهان، همواره از حمایت و پشتیبانی همهجانبه حوزههای علمیه بهعنوان پایگاه رفیع علمی، دینی و هدایتی برخوردار بوده و با قوت ادامه دارد و انشاءالله این گام دوم، انقلاب اسلامی را به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی «ارواحنافداه» هست، نزدیک خواهد کرد.

این بیانیه حاکی است: در بیانیه راهگشا و راهبردی رهبر معظم انقلاب«مدظلهالعالی»، جوانان بهصورت خاص مورد خطاب قرار گرفتهاند که آینده و سهم بسیار بزرگی از این کشور را دارا هستند و حوزههای علمیه با وجود طلاب و فضلای جوان، انقلابی و خوشفکر، خود را جزء کانونهای اصلی و مؤثر مورد اشاره و توصیههای این بیانیه مهم میداند.

این بیانیه میافزاید: امروز به برکت انقلاب اسلامی، هزاران استعداد برجسته و طلاب فاضلِ مشغول به تحصیل، با انگیزههای تحولخواهانه و کار اجتهادی و جهادی، طبقه بزرگی از حوزههای علمیه را تشکیل میدهند. در طول دوران این چهل سال، حوزههای علمیه با هویتی علمی و پایبندی به تقوا و اخلاق بهعنوان کانون اصلی تولید علوم اسلامی، در ساحت آموزش، پژوهش، تبلیغ، نیروی انسانی و بهطور کلی در عرصههای سختافزاری و نرمافزاری توفیقهای چشمگیری داشته است.

همچنین بیانیه حاکی است: رشد، بالندگی و تحول در حوزههای علمیه و توجه به سنتهای عریق آن، با ضرورت استقبال از آزاداندیشی، اعتماد به نفس علمی، تکیه بر روشهای منطقی و عقلانی در برخورد با آرای مخالف، تحکیم اخلاق و تهذیب و همچنین ضرورت دشمنشناسی و حفظ و تقویت روحیه انقلابی، با شناخت مفهومی رهنمودها و دیدگاههای امام راحل عظیمالشان قدس سره و رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» همچنان نیازمند طی مسیر طولانی، با جدیت و تلاش و فعالیت مستمر است.


در پایان این بیانیه آمده است: شورایعالی حوزههای علمیه ضمن حمایت و پشتیبانی قاطع در راستای عملیاتی کردن سرفصلهای اساسی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم را در دستور کار خود قرار داده است.


خروج