*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩١٣ ١٠:٣٧ - 1394/03/31   آیة‌الله‌العظمی فیاض  ارسال به دوست نسخه چاپي


آیة‌الله‌العظمی فیاض

دیدار با آیة‌الله‌العظمی فیاض در نجف اشرف


حضرت آیة‌الله محمداسحاق فیاض در دیدار هیئت‌رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین گفتند: باعث خرسندی است که شاهدیم اساتید حوزه علمیه قم به نجف آمده و با آن‌ها مشورت می‌کنند.

  

     حضرت آیةالله محمداسحاق فیاض در دیدار هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین گفتند: باعث خرسندی است که شاهدیم اساتید حوزه علمیه قم به نجف آمده و با آنها مشورت میکنند.

ایـــــــن مرجع تقلید افـــــــزودند: در حال حاضر، عمــــــده حـــــوزههای علمیه منحصر به قم و نجف شده و باید این حوزهها رویه اعتدال و سلامت را پیش بگیرند؛ چراکه همین امر باعث انتشار مکتب اهلبیت شده و ما باید در قم و نجف این زمینه را هرچه بیشتر و بهتر تقویت کنیم.

▪ تشکر از رشد مباحث قرآنی در جمهوری اسلامی ایران

حضـــــــرت آیــــةالله فیاض، همچنین ضمن تقـــــدیر از رشد و توسعــــــه مباحث قرآنی در جمهـــــــوری اسلامی ایران، بیان داشتند: در حوزه علمیه قم باید به مباحث تفسیری به صورت تخصصی پرداخته شود تا اشاعه فرهنگ قرآن و اهلبیت در جامعه بیشتر صورت گیرد. در این میان کار شما اساسی است و نزدیک شدن حوزههای علمیه به یکدیگر بسیار ارزشمند و حیاتی به شمار میرود.

ایشان افزودند: صدام میخواست حوزه علمیه نجف را نابود کند و چندین مدرسه را نیز تخریب کرد؛ طوریکه ما در زمان صدام هفتصد طلبه بیشتر نداشتیم، ولی به لطف الهی امروز 15 هزار طلبه در حوزه علمیه نجف داریم.

▪ داعش نه فقط دین که انسانیت ندارد

این مرجع تقلید در ادامه بیانات خود با اشاره به تحولات منطقه بهویژه عراق، گفتند: ما امروز عملکرد داعش را در عراق میبینیم که اینها اصلاً انسانیت ندارند، نه اینکه فقط دین ندارند. مردم نیز فهمیدهاند که اگر اینها مسلح شوند جز نابودی اسلام چیز دیگری حاصل نمیشود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در ابتدای این دیدار، حجةالاسلام والمسلمین فرخفال رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین، فعالیتهای این مجمع را تشریح نمود.


خروج
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام