*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩٢٧ ١٢:١٢ - 1394/03/31    ارسال به دوست نسخه چاپي


گزارشی از دیدار با مراجع عظام در نجف اشرف


منشـی اول هیئت‌رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین، در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری حوزه گزارشی از فعالیت‌هـــــــای این مجمع ارائه کرد.

       منشـی اول هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین، در گفتوگویی با خبرگزاری حوزه گزارشی از فعالیتهـــــــای این مجمع ارائه کرد.

حجــــةالاسلام والمسلمیـــــــن بنیادی در این گفتوگو اظهار داشت: خاستگاه تشکیل مجمع عمومی در واقع لبیک به مطالبه مقام معظم رهبری است که بهطور خاص در سفر سال 89 به شهر مقدس قم فرمودند، جامعه مدرسین باید توسعه پیدا کند و افراد بیشتری عضو آن شوند. وی افزود: پس از این تأکیدات برنامهریزیها برای تحقق این مهم شروع شد و با راهکارهایی که جامعه مدرسین در نظر گرفت، در آغاز 327 نفر از اساتید حوزه به اضافه اعضای کنونی جامعه مدرسین به مجمع عمومی افزوده شدند که مجموعاً 400 نفر را شامل میشد. ضمن آنکه اخیراً نیز یک لیست صد نفره از اساتید دیگر تهیه شده و برای عضویت در مجمع عمومی مورد تأیید قرار گرفته و دعوت شدند که در مجموع جمعیتی حدود 500 نفر را شامل میشود و إنشاءالله این رقم در آینده نیز قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه در دبیرخانه مجمع عمومی، پیگیری برای اجرایی شدن مصوبات هیئترئیسه مجمع عمومی صورت میگیرد، گفت: اولین بحثی که مجمع بهعنوان فعالیت خود آغاز کرد در قالب کارهای تأسیسی، دیدار با مراجع عظام تقلید و علمای اعلام بود که به لطف الهی این توفیق حاصل شد و با حضرات آیات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، نوری همدانی، سبحانی، مظاهری، علوی گرگانی و هاشمی شاهرودی در دیدارهایی که بهعنوان هیئترئیسه خدمت ایشان رسیدیم، فرامین و بیانات ارزندهای در راستای اتخاذ راهکارهایی برای ارتقای سطح فعالیتها داشتند. منشی اول هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به تأسیس سایت خبری این مجمع اظهار داشت: جلساتی که در رابطه با کارهایی باید صورت بگیرد و گرفته است همگی حول محور مطالبات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در راستای اهداف عالیه مجمع عمومی جامعه مدرسین، دیدار با مراجع عظام مقیم نجف اشرف در دستور کار قرار گرفت و در دوم بهمن ماه امسال با سفر 9 نفر عضو هیئترئیسه به کشور عراق، دیدارهای جداگانهای با آیات عظام سیستانی، سید محمد سعید حکیم، بشیرنجفی و اسحاق فیاض صورت گرفت، که دارای آثار و برکات معنوی فراوانی بود.

حجــــةالاسلام والمسلمیـــــــن بنیادی با بیان اینکه در دیدار با مراجع عظام نجفاشرف مسایل بسیار مهمی مطرح شد، گفت: دیدار اول ما با آیةاللهالعظمی سیستانی بود که در ابتدای این دیدار حجةالاسلام والمسلمین فرخفال، گزارش مبسوطی از تأسیس و فعالیتهای انجام شده تاکنون ارائه داد. سپس حجةالاسلام والمسلمین محمدی به ارائه گزارش مفصلی از کمیتههای دوازدهگانه مجمع عمومی پرداخت و در ادامه نیز حجةالاسلام والمسلمین علمالهدی، در خصوص تشکیل کمیته کلام صحبت کرد و حجةالاسلام والمسلمین میرکتولی در خصوص فراگیر شدن مباحث قرآنی و تفسیر قرآن در حوزه علمیه قم سخن گفت. علاوه بر این حجةالاسلام والمسلمین رحمانی نیز پیرامون اهمیت پیروی از مراجع عظام تقلید صحبت کرد و از ضرورت تأییدات آن بزرگواران در پیگیری امورات حوزوی سخن گفت. در این جلسه که 50دقیقه به طول انجامید، آیةاللهالعظمی سیستانی با دقت و اشراف کامل صحبتهای اعضا را استماع نمودند و گاهی سؤالات دقیق و موشکافانهای مطرح میکردند. منشی اول هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین در پایان با بیان اینکه در این سفر دیدارهای مهم دیگری نیز با مراجع و شخصیتهای حوزوی صورت گرفت، از تلاشهای مخلصانه حجةالاسلام والمسلمین شهرستانی در هماهنگی برنامههای این سفر تقدیر و تشکر نمود.

 


خروج
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام