*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩٢٩ ١٢:١٤ - 1394/03/31   حضرت آیةالله هاشمی شاهرودیحضرت آیةالله هاشمی شاهرودی ارسال به دوست نسخه چاپي


حضرت آیةالله هاشمی شاهرودیحضرت آیةالله هاشمی شاهرودی

تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین جایگاه این نهاد را در بین مردم تقویت می‌کند


نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری، تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را کاری خوب و در جهت تقویت جایگاه آن در بین مردم ارزیابی کرد.

 

 

    نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری، تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را کاری خوب و در جهت تقویت جایگاه آن در بین مردم ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیةالله هاشمی شاهرودی در دیدار هیئت رئیسه این مجمع، جامعه مدرسین را سرمایه و ذخیرهای مهم برای حوزه نظام و روحانیت توصیف کرد و افزود: به لحاظ موقعیت و اعتبار نزد مردم، هیچ تشکل دیگری نمیتواند جایگزین جامعه مدرسین شود؛ از اینرو، تقویت این نهاد امری ضروری و لازم است.

ایشان تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم تحول در جامعه مدرسین را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین گامی مهم در راستای این امر و تقویت جایگاه آن در بین مردم است.

نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری بر فراگیری  این نهاد بهگونهای که همه حوزویان آنرا از متن حوزه علمیه بدانند، تأکید کرد و یادآور شد: حمایت مراجع عظام تقلید از آن و هماهنگی با مدیریت حوزه، میتواند از عوامل مهم دیگر در موفقیت این نهاد باشد.

آیةالله هاشمی شاهرودی افزود: برنامهریزی دقیق و منسجم برای پر کردن خلاءها و نیازهای امروز حوزهها و جامعه در داخل و خارج کشور را از عوامل مهم در موفقیت جامعه مدرسین دانست و تصریح کرد: برنامههای مجمع عمومی و نقشه راه آن در زمینههای تبلیغی- پژوهشی، کادرسازی و امثال آن، باید به طور کامل و دقیق مشخص شود تا بتواند در جهت درست حرکت کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم، این حوزه را بهترین حوزه در عالم تشیع برشمرد و خاطرنشان کرد: در عین حال، برای رسیدن به حوزه مورد توجه نظام، فاصله زیادی است و ضروری است  مدیریت حوزه نیز، برنامههای خود را به طور مشخص تدوین کند، تا نهادهایی مانند جامعه مدرسین هم بتوانند هماهنگ با آن حرکت نمایند.

بر پایه همین گزارش در ابتدای این دیدار، حجةالاسلام والمسلمین فرخفال رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین و مدیر حوزه علمیه استان قم در گزارشی اظهار داشت: این مجمع با هدف جذب تعداد بیشتری از اساتید سطوح عالی وخارج حوزه در جامعه مدرسین تشکیل شده و هماکنون 327 عضو دارد. وی خاطرنشان کرد: این مجمع از یازده کمیته شامل کمیتههای: آموزش، تبلیغ، بژوهش، تهذیب، و امثال آن تشکیل شده تا بتوانند از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه حمایت نموده و آنها را به استانهای مختلف کشور اعزام کنند.


خروج
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام