*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩٤٤ ١٣:٤٦ - 1394/03/31   آیةالله حسینی بوشهریآیةالله حسینی بوشهری ارسال به دوست نسخه چاپي


آیةالله حسینی بوشهریآیةالله حسینی بوشهری

مجمع عمومی جامعه مدرسین منادی وحدت و یکپارچگی است


مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مجمـــــع عمومی جامعه مدرسین باید وحدت را حفظ کرده و آن را گسترش دهد و از مباحث حاشیه‌ای مانند مقابله با دیگران بپرهیزد.

مدیر حوزههای علمیه گفت: مجمـــــع عمومی جامعه مدرسین باید وحدت را حفظ کرده و آن را گسترش دهد و از مباحث حاشیهای مانند مقابله با دیگران بپرهیزد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیــــةالله حسیــــنیبوشــــهری، در دیدار اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب بــــر تشکیل مجمع عمومــــــی جــــــامعه مــدرسین تأکید داشتند، ابراز داشت: هدف اصلی از راهاندازی این مجمع، گشایش چتری بر روی تمام اساتید سطح عالی حوزه است که خروجی آن وحدت و یکپارچگی میباشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که تلاشهای بسیاری برای راهاندازی مجمع عمومی جامعه مدرسین صورت پذیرفته است، خاطرنشان ساخت: مسئولین جامعه مدرسین عنایت ویژهای به این مجمع داشته و بر رشد آن اهتمام دارند.

معــــاون جــامعه مــدرسین گفت: علاقــمنــد هستیــم مجمــع پیشــرفــت داشته باشد، و برای این مهم رئیس مجمع عمومی میتواند در جلسات هیئت رییسه جامعه مدرسین شرکت و نظرات مجمع را در این جلسه ارائه کند.

▪ مجمعی فراگیر و منادی وحدت

آیةالله حسینی بوشهری همچنین در تعریف مجمع عمومی جامعه مدرسین، گفت: مجمع عمومی، مجمعی است که هم هیئت رییسه جامعه مدرسین در آن عضو هستند و هم شما عزیزان به عنوان اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی حضور دارید و آرای همه در این مجمع مساوی است.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه تاکید کرد: مجمع عمومی باید وحدت را حفظ کرده و آن را گسترش دهد و از مباحث حاشیهای مانند مقابله با دیگران پرهیز کند.

▪ تشکیل 11 کمیته تخصصی در مجمع عمومی

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه هم در این دیدار از تشکیل 11 کمیته تخصصی به منظور شتاببخشی به برنامهها و فعالیتهای این مجمع خبر داد.

حجةالاسلام والمسلمین احمد فرخفال، با ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده در این مجمع و با اعلام اینکه تاکنون 12 جلسه هیئت رئیسه مجمع عمومی برگزار شده که 19 مصوبه داشته و تشکیل 11 کمیته در دستور کار قرار گرفته است، افزود: کمیتههای آموزش، تهذیب و اخلاق، پژوهش، تبلیغ، پیگیری مطالبات مراجع عظام بهویژه رهبر معظم انقلاب، رصد و پاسخ به شبهات، بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، تکریم اساتید و نخبگان، ارتباطات، گسترش معارف قرآن و عترت و جذب اساتید به مجمع عمومی جامعه مدرسین، 11 کمیته پیشبینی شده در مجمع عمومی میباشد.

▪ پیشنهادات اعضای هیئت رئیسه

بر پایه این گزارش، در ادامه این جلسه، اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین نیز پیشنهاداتی چون: بررسی تحول حوزه در مجمع، تولید علم و برپایی کرسیهای آزاداندیشی، حمایتهای پژوهشی، ساماندهی اساتید و ساماندهی متون آموزشی حوزه و... را مطرح کردند.


خروج
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام