*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩٤٧ ١٤:٠٢ - 1394/03/31   حجــــة‌الاســــــــــلام والمسلمیــــــــن احمــــــد فــــــرخ‌فــــال   ارسال به دوست نسخه چاپي


حجــــة‌الاســــــــــلام والمسلمیــــــــن احمــــــد فــــــرخ‌فــــال

دیدار هیئت‌رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین با آیة‌الله‌العظمی سیستانی


رئــیــــس مــجــــمـــع عمــــــــومــــی جــــامــعــه مدرسیــن حوزه علمیه قم، از دیــــدار اعضای هیئــت‌رئــــیــــــسه ایــــــن مجمــــع بــــــا مـــراجع و علمــــای عــــراق در این کشور خبر داد. ...

رئــیــــس مــجــــمـــع عمــــــــومــــی جــــامــعــه مدرسیــن حوزه علمیه قم، از دیــــدار اعضای هیئــترئــــیــــــسه ایــــــن مجمــــع بــــــا مـــراجع و علمــــای عــــراق در این کشور خبر داد.

حجــــةالاســــــــــلام والمسلمیــــــــن احمــــــد فــــــرخفــــال در گفتوگو با خبــــرگــــزاری حوزه، ضمــــن اشــــــاره به روند تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین، دستآوردهای سفر هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین به حوزه علمیه نجف و عتبات‌‌عالیات را تشریح کرد و گفت: پس از تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین، در مجمع عمومی، هیئترئیسه مؤظف شد تا خدمت مراجع معظم تقلید رسیده و از رهنمودهای آنها بهرهمند شود و در این راستا خدمت مراجع قم رسیدیم و در اصفهان نیز با آیةاللهالعظمی مظاهری دیدار داشتیم.

وی به دیدار هیئترئیسه مجمع عمومی با آیةاللهالعظمی سیستانی هم اشاره کرد و افزود: در این راستا، دوم بهمنماه سالجاری ضمن زیارت عتباتعالیات، محضر حضرت آیةالله سیستانی در نجفاشرف رسیدیم. در این جلسه اعضای هیئترئیسه مجمع، شامل آقایان رحمانی، محمدی، بنیادی، تلخابی، میرکتولی، میراحمدی، علمالهدی، سعیدی و بنده، حضور داشتیم.

در این دیدار گزارشی از روند تشکیل مجمع عمومی و فعالیتهای آن محضر حضرت آیةالله سیستانی ارائه شد و پارچه متبرکی که بر روی مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه بود، به ایشان اهدا گردید و مطالب مختلفی درباره حوزه علمیه قم و نجفاشرف مطرح شد و ساختار جدید جامعه مدرسین و مجمع عمومی معرفی گردید.

وی از اهتمام مجمع عمومی به مسایل اخلاقی، علمی و پیگیری مطالبات مراجع عظام تقلید و اعلام این موضوع به محضر حضرت آیةالله سیستانی خبر داد و گفت: در این دیدار، حضرت آیةالله سیستانی رهنمودهایی درباره مباحث اخلاقی، احیای مباحث اعتقادی، کلامی و ارتباط میان حوزه علمیه قم و نجف، ایراد کردند.

مدیر حوزه علمیه استان قم با اشاره به بررسی راههای تعامل حوزه علمیه قم و نجفاشرف، گفت: راهکارهای تعامل این دو حوزه بزرگ شیعه در بیت حضرت آیةالله سیستانی بررسی شد و امیدواریم نتایج قابل قبولی را در پی داشته باشد.

حجةالاسلام والمسلمین فرخفال به دیدار هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضرات آیات حکیم و فیاض اشاره کرد و گفت: حضرت آیةالله حکیم، بعد از گزارشی که درباره مجمع ارائه شد، نکات بسیار مهمی در خصوص مسایل امروز دنیای اسلام مطرح کردند که نشاندهنده جامعیت نگاه ایشان به مسایل جهان اسلام بود.

حضرت آیةالله فیاض هم بیان داشتند؛ شیعیان بدون هیچ مشکلی در کنار اهلسنت زندگی میکنند، ولی بر اساس تفکر افراطی، هیچ شیعهای اجازه حیات در کنار آنها را ندارد.

حجةالاسلام والمسلمین فرخفال در ادامه افزود: در روز چهارم بهمن نیز سفری به کاظمین داشتیم، با حجةالاسلام والمسلمین مهدویمهر از اعضای دفتر مقام معظم رهبری و از مسئولان جامعةالمصطفیالعالمیه دیدار کردیم.


خروج
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام