*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 10 


افق پارسایی 10 شماره خبر: ٣٧٨٨٤٣ ١١:٠١ - 1395/03/16    شهید حجةالاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنرشهید باهنر قدس‌سره  ارسال به دوست نسخه چاپي


 شهید حجةالاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنرشهید باهنر قدس‌سره

امام خمینی یک انسان اسلامی است با همه ابعادش


شهید حجةالاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر می‌گوید: رهبر عالی‌قدرمان امام خمینی، عاشورای ما را زنده کرد و حضرت حسین‌بن علی علیهما‌السلام را از آن زوایای تاریک تاریخ که گرد و غبار رفتار ناهنجارمان در طول قرون، چهره تابناکش را پشت ابرهای تیره مخفی کرده بود، وارد صحنه کرد. ...


شهید حجةالاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر میگوید:

رهبر عالیقدرمان امام خمینی، عاشورای ما را زنده کرد و حضرت حسینبن علی علیهما‌السلام را از آن زوایای تاریک تاریخ که گرد و غبار رفتار ناهنجارمان در طول قرون، چهره تابناکش را پشت ابرهای تیره مخفی کرده بود، وارد صحنه کرد.

بهتر از این نمیتوان گفت که امام خمینی یک انسان اسلامی است با همه ابعادش، بدون اینکه اظهار تعصبی در این قضاوت بشود، میبینیم که ایشان دقیقاً در مسایل اخلاقی و معنوی بسیار غنی میباشند.

ایشان هرگاه مطلبی را عنوان میکرد درست مثل معلم زبردست اخلاق همه را تحت تأثیر قرار میداد. همیشه حالتی از وارستگی، غنای فکری و حالت عهد در وجودشان دیده میشود. در درس عرفان یعنی تسلیم وارستگی در برابر خداوند، درست مثل یک عارف بزرگ زبردست تدریس میکردند به طوری که انسان تصور میکرد در این درس دیگر دنیا و آنچه در آن است با همه مادیاتش هیچ است. چنان اوج روحی به انسان میداد که احساس میکردیم دیگر تهی از تمامی این تعلقات مادی میباشیم و پرواز روحی به ما دست میداد. در عین حال، همیشه در درسهای علمی به صورت یک فیلسوف، فلسفه را خوب میدانست و خوب استدلال میکرد زیرا که تفکری فلسفی و اندیشهای واقعی داشت.

ایشان هرگاه به صورت یک فقیه وارد بحث میشوند، بحثها، روایات، اقوال علما و... را به خوبی میشکافند و همیشه با یک غنای فکری زیادی در بحثها شرکت میکنند؛ بهطوریکه انسان احساس میکند که فقیهی تازه و چهرهای جدید در آن بحث وارد شده. ما در کلاسهای درس ایشان احساس میکردیم که فکرمان همراه با بحث و پیشرفت جلسه حالتی سیال و شناور یافته و انسان همیشه بر سر دوراهیها و چهارراهها قرار میگیرد که میبایست انتخاب کند؛ تحقیق و اظهارنظر نماید که کدامیک از این راهها را میبایست برود.

امام خمینی در برخوردهای شخصی خود همیشه همراه با قاطعیت و پاسخهای کوتاه میباشند و از اتلاف وقت و بیهودهگویی جلوگیری میکنند.

انسان در حضور امام خمینی احساس یک آرامش روحی فراوان میکند.

منبع: شهید دکتر باهنر،الگوی هنر مقاومت، دفتر اول، ص352

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام