*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > گل‌های زندگی 


گل های زندگی شماره 62
اوتــيــســـم
اختلال «اوتيستيک» در گروهي از اختلالات روان‌پزشکي کودکان به نام طيف «اختلال اوتيسم» يا «اختلال نافذ رشدي» قرار مي‌گيرد.
 ١٢:١٣ - 1391/02/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش نظم به فرزندان
نظم و ترتیب از امور بسیار مهم در زندگی فردی و اجتماعی است و باید آن را از سنین سه یا چهار سالگی به کودکان آموزش داد. نظم و انضباط باید هم در رفتارهای کودک، تحصیل و کارهای روزمره او وجود داشته باشد و هم در فکر و اندیشه و احساسات و عواطف او.
 ١٧:٤٨ - 1391/02/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل های زندگی شماره 60
خوابگردی در کودکان
بسياري از پدر و مادرها درباره خوابگردي کودک چيز زيادي نمي‌دانند و هنگام روبروشدن با آن، دچار ترس و اضطراب مي‌شوند؛ در حالي‌که، خوابگردي آنقدرها هم مشکل جدي‌اي نيست.
 ١٨:٢٣ - 1391/01/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل های زندگی شماره 58
کج‌خلقی کودکان، واکنش والدین
بهترین برخورد با کج‌خلقی کودکان اين است كه آرامش‌تان را حفظ کنيد. به ياد داشته باشيد که کج‌خلقي او،‌ طبيعي است و شما در ايجاد آن مقصر نيستيد. مشکل اين نيست که پدر يا مادر بدي هستيد يا پسر يا دخترتان مشکلي دارد. فريادکشيدن يا كتك‌زدن کودک، فقط باعث بدترشدن وضعيت مي‌شود.
 ١٩:١٨ - 1390/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل های زندگی شماره 57
وقتی عزیزی را از دست می‌دهیم!
مرگ، جزو جدايي‌ناپذير زندگي تمام ما انسان‌هاست که از ابتداي خلقت بشر با انسان‌ها همراه بوده و تا ابد هم خواهد بود. مواجهه با مرگ عزيزان و کساني که دوستشان داريم، از مسايلي است که تمام ما انسان‌ها با آن دست‌وپنجه نرم خواهيم کرد.
 ١٦:٢٢ - 1390/12/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل های زندگی شماره 57
دقت در خرید اسباب بازی
بسياري از والدين، هنگام خريد اسباب‌بازي فقط از ديد خود به آن نگاه مي‌کنند و چون از نظر خودشان اسباب‌بازي قشنگ و زيباست، آن را براي کودک تهيه مي‌کنند، بدون توجه به اينکه اين اسباب‌بازي متناسب با سن کودک است يا نه؟ يا اصلاً ارزش آموزشي و رشدي براي کودک دارد؟
 ١٦:١٧ - 1390/12/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل های زندگی شماره 56
مراحل تنبیه اخلاقی کودک
تنبیه، آخرین روش تربیتی است؛ یعنی مربی (والدین) همه راه‌ها را رفته ‌است، و هر روش‌ دیگری را اعمال کرده است و از وسایل مختلف کمک گرفته است، ولی تربیت‌شونده هنوز رهنمون نشده است. این است که تنبیه به عنوان آخرین روش مطرح است.
 ١٢:٠٤ - 1390/12/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل‌های زندگی شماره 50
سلامت عاطفی
تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد حالت‌هایی که صورت در اثر عواطف مثبت و منفی به خود می‌گیرد، بسیار زیاد است. کودک گروه کاملی از هنرمندان ماهیچه‌ای در صورت دارد که انواع مختلف و نامحدود احساسات را بر بوم نقاشی صورتش نقاشی می‌کنند.
 ١٢:٥٥ - 1390/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
گل‌های زندگی شماره 47
نگرش صحیح پشتوانه تربیت سالم
شيوه برخورد و تعامل ما انسان‌ها با مسائل مختلف پيرامون خويش، متأثر از نوع نگاه و نگرش ماست. اگر نگرش ما اصولي و مطابق با واقع باشد، برخورد سنجيده و تعامل سالمي خواهيم داشت و اگر نگاه ما غيرواقع‌بينانه و ناصواب باشد، در راه رسيدن به اهداف مطلوب خود، سر از بيراهه در خواهيم آورد.
 ١٨:١٨ - 1390/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
دل‌نوشته شماره 46
یا اباصالح‌ المهدی ادرکنی!
در دوران غيبت شما، وظايفي دارم از جنس عشق که با عمل‌کردن به آن وظايف، راهي به سوي شما، برايم گشوده خواهد شد.
 ١٢:١١ - 1390/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٢٨ - 1390/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
گلهای زندگی شماره 48
تقويت هـوش کـودکـان
شد اين هوش به چهار غذاي اصلي مغز مربوط است: اکسيژن، تغذيه مناسب، دوست‌داشتن و اطلاعات. کمبود هرکدام از اين غذاها به ترديد در کفايت شخصي و نفرت از خود و ديگران منتهي مي‌شود. وجود مقادير فراوان اين غذاها به اعتماد به نفس، رضايت از خود و دوست‌داشتن خود منتهي مي‌شود، که بيانگر هوش شخصي بالا هستند. اين هوش در موقعيت‌هاي فراواني، از جمله در ...
 ٠٩:٢١ - 1390/08/18 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 

شنبه ٢١ تير ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام